Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gunsiarz: nie zliczę ile już zrobiłem od zakupu pieca, ale średnio 1-2 razy w miesiącu zapraszam
Przyjaciół i robię 8-12 szt na raz. Rekordowo zrobiłem 16 szt jednego wieczora w moje urodziny( ͡° ͜ʖ ͡°) na ten weekend przygotowane 8 kulek. Jedna dziś, 5 jutro z przyjaciółmi, i w niedziele ze 2 na obiad ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po wyrobieniu ciasta zostawiam na 12h w temperaturze pokojowej ok 20C

Pozniej do lodówki na 48h


@Jasik123: I rzeczywiście, jest jakaś różnica jak ciasto tyle przeleżakuje? Zakrywasz czymś ułożone kulki z ciasta, żeby nie miały kontaktu ze światłem?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@siadatajta: Tak różnica jest spora. Ciasto jest miękkie i chrupkie. Gdy robiłem takie 18h to wychodziło dosyć twarde i nie rosło tak dobrze. Przechowuje w pojemnikach, światło nie ma znaczenia.
Tak, końcówką co wygląda jak hak. Używam zimnej wody, po robocie jeszcze trochę wyrabiam rękami. Pilnuje by ciasto nie przekroczyło temp 25C


@Jasik123: Ja ostatnio robiłem z przepisu gdzie kazali trzymać ciasto przez godzinę w piekarniku w 35 stopniach xd Wyszło słabe :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@PodniebnyMurzyn: piekarnik 300C nada się jedynie do zrobienia klasycznej pizzy, do neapolitanskiej potrzebne jest 500C. Sam robiłem wcześniej w piekarniku i wychodziło całkiem nieźle, ale przesiadka na effeuno to totalny game changer. Ciasto wychodzi miękkie, boki nie są przypalone i twarde. Ciasto mega rośnie podczas wypieku.
@Jasik123 szczerze mówiąc w kamień jeszcze nie zainwestowałem, piekę na blaszce w 270 stopniach, ale odkąd zacząłem robić pizze zamiast ciasta drożdżowego z cukrem to po prostu nie wyobrażam sobie zamówić picki. Moim zdaniem wstępny must have to łopatka.
Niebo a ziemia, a dodatkowo frajda.
I wcale nie trzeba mieć od razu pieca za 3k, tak jak to tutaj ktoś napisał.

Piękna pizza.