Wpis z mikrobloga

czaicie że w p0lsce taka zajebista bankowość, nowoczesna i wgl XD
a nadal trzeba czekać na jakiegoś zaksięgowania, inne shity, nie da się logicznie wpłacić hajsu, bo wpłatomaty się respawnują rzadziej niż bossy w metinie, brak kredytów o stałym oprocentowaniu, przelewy natychmiastowe K O S Z T U J Ą XD, jakieś dziwne opłaty za konto #!$%@? wie z czego wzięte zamiast logicznych, przejrzystych prowizji i #!$%@? wie co jeszcze się #!$%@? XDDDD
zostało coś w tym kraju, co faktycznie na tle innych krajów wypada faktycznie dobrze?
#polska #ekonomia #banki
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ziutek_Grabaz: #!$%@? z płatnościami, skoro przelew z firmy ci nie dojdzie przed weekendem. Ponadto, ja nie rozumiem tego argumentu o płatnościach elektronicznych - w Stanach, jak zresztą i na zachodzie masz zajebiście zaimplementowane Apple Pay/Google Pay, możesz używać ich w identyczny sposób, co blik. Po co więcej?

ja naprawdę nie widzę tego supremacy, które próbuje się przypisać do polskiej bankowości

o I oczywista wada systemu blik - jak masz jeden
  • Odpowiedz
@Ziutek_Grabaz: To co piszesz było prawdą w 2010-2015, lata mijają a Polska spada z topu do stawki średniaków. Przelewy idą podobnie, masz różne systemy podobne do blika typu Sofort, iDeal, Klarna itp. Zbliżeniowe płatności też są już normą na zachodzie (COVID pomógł im spiąć dupę w tym temacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)) Mają masę rozwiązań w stylu blika, który jest prezentowany jako światowy przełom, a tak
  • Odpowiedz
@Ziutek_Grabaz: #!$%@? z płatnościami, skoro przelew z firmy ci nie dojdzie przed weekendem. Ponadto, ja nie rozumiem tego argumentu o płatnościach elektronicznych - w Stanach, jak zresztą i na zachodzie masz zajebiście zaimplementowane Apple Pay/Google Pay, możesz używać ich w identyczny sposób, co blik. Po co więcej?


@Mam_jedno_pytanko: xDDDD opowieści wujka który stany widział w TVP xD
Te wszystkie cuda to nakładki na istniejące karty kredytowe, taka rewolucja
  • Odpowiedz
@Mam_jedno_pytanko ale źródło czego? Info ze to Polacy wdrażają? Np. Eservice - najwiekszy agent rozliczeniowy w europie środkowej wdraża rozwiazania dla irlandi/uk niemiec czy Hiszpanii. Mpts wdraża np. dla wloch, Luksemburgu czy izraela. I kilkudziesięciu innych krajów. Obie firmy polskie.
  • Odpowiedz
@Matpiotr: główną zaletą blika jest jego wygoda. afaik jeden numer = jedno konto bankowe, przez co mając np. dwa numery telefonu i jedno konto, jeśli ktoś ma twój drugi numer, nie przypisany do twojego konta bankowego, to robi się z tego już mały problem.

Nie wiem, po prostu dla mnie osobiście blik nie jest czymś wygodnym, dużo #!$%@? w pilnowaniu, czy dana osoba ma dobry numer do dobrego konta bankowego
  • Odpowiedz
@Mam_jedno_pytanko: na dodatek pewnie niedługo dojdą nowe prowizje i opłaty za podstawowe czynności, bo biedne banki będą musiały sobie odbić straty za wakacje kredytowe i utworzone rezerwy na kredyty frankowe xD
  • Odpowiedz