Wpis z mikrobloga

Pod śmiesznym postem w komentarzach, dużo ludzi przewrotnie stwierdziło, że gdyby zrobić referendum większość pewnie opowiedziałby się za powrotem obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej.

Ale i tak przecież jest to lepszy sposób organizowania państwa niż jakieś krypto-powołania, bez słowa wyjaśnienia, które w dodatku są odwoływane po tygodniu.
Choć nie do końca bo ustawa pozostaje niezmieniona.

Ja uważam, że lepiej już zrobić takie referendum - chociaż faktycznie wiadomo co będzie się działo, a nie tak jak teraz, pozostaje życie w niepewności co się odwali po wyborach albo jeszcze kiedyś.

Jeśli większość chce obowiązkowej i powszechnej służby wojskowej (oczywiście tylko na mężczyzn ( ͡~ ͜ʖ ͡°)) to niech taka służba zostanie ustanowiona.
Ci, którzy maja odmienne zdanie mogą się wyprowadzić za granicę i nie marnować czasu na życie w społeczeństwie, z którego fundamentalnymi wartościami się nie zgadzają.

Głównym powodem, dla którego ja od kilku lat rozważam wyjazd, jest to że PiS robi niewyobrażalne rzeczy, ale o dziwo prawie 40% społeczeństwa albo nie ma z tym problemu, albo jawnie temu przyklaskuje. Może po prostu ja się nie nadaje do życia wśród takich ludzi bo mam inny mindset…

Tak czy inaczej, niech ci ludzie mają co chcą, tym jest Polska jakich ma obywateli, a ma takich którzy chcą PiSu i tego co obecnie dzieje się w kraju.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #pis #polska #oswiadczenie #referendum
Pobierz DosKapp4 - Pod śmiesznym postem w komentarzach, dużo ludzi przewrotnie stwierdziło, ż...
źródło: comment_1670571130tgEL3Y1Y8wztIIasGq7gjU.jpg
  • 2
Ci, którzy maja odmienne zdanie mogą się wyprowadzić za granicę i nie marnować czasu na życie w społeczeństwie, z którego fundamentalnymi wartościami się nie zgadzają.


@DosKapp4: Amen. Transparentność i uczciwość w komunikacji ze społeczeństwem da części obywateli większe przywiązanie i zaufanie do państwa u tych co zostają, a reszta nie będzie tu marnować życia.