Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki

Nagle ćwiczenia będą tylko w weekendy, powołają "tylko" 3000 osób i tylko specjalistów. Sieradz się "pomylił" i z 33 dni zrobi się 2.

Widzimy tutaj idealny przykład ratowania wizerunku przez organy państwa. Nie dajcie się omotać. Ustawa dalej obowiązuje i dalej mogą powoływać KAŻDEGO, kogo tylko chcą. Jeżeli chcecie wyrazić sprzeciw, alternatywę do tego wszystkiego, jeżeli dalej uważacie, że warto wyjść na ulicę, proszę Was o pomoc. W akcję jest zaangażowane około 25 osób, które już wykonały dużą robotę w pomocy w organizacji, mamy wstępnie ogarnięte drukarnie, z których będziemy korzystać, pracujemy wstępnie nad grafikami (plakaty, ulotki, banery) i powoli staram się także rozkręcać sociale (tutaj idzie to gorzej).

Mimo wszystko dalej nie są rozwiązane kwestie nagłośnienia - tj. sprzętu audio do protestu, także jeśli ktoś z Was takowy sprzęt posiada i potrafi go obsługiwać i chciałby się podzielić - kontaktujcie się przez PW. JEST TO KWESTIA KLUCZOWA!

Dodatkowo - jeżeli ktoś posiada doświadczenie w obróbce materiałów wideo - również zapraszam Was do kontaktu.

W dniu jutrzejszym protest powinien zostać już oficjalnie zarejestrowany w Urzędzie Miasta. Stworzymy wydarzenia na FB i każdy szczegół zostanie Wam przekazany w znalezisku.

Dodatkowo, proszę Was o jedną rzecz. Niektórzy chcą Was podzielić. Nie tylko ja widzę posty, które mają na celu wskazanie "winnych", wskazanie "nierówności" w tym wszystkim. Spójrzcie na te persony, które nas obrażają poza Wykopem. Nie będę ich wymieniał z imienia i nazwiska, ale dobrze wiecie, o kogo chodzi. Czy oprócz tych ataków musimy dodatkowo dzielić się między sobą i atakować się nawzajem? Czy musimy wypominać, że "Julki mają większe prawa" czy też, że "facety nie protestowały jak był strajk kobiet"? Czy musimy teraz mówić "prawaki wypominają lewicy a sobie to już nie"? Do niczego to teraz nie doprowadzi, zaś żyjąc animozjami przeszłości nie ujrzymy lepszej przyszłości.

Zjednoczmy się ten jeden raz.

Za lakoniczny styl przepraszam, spałem dziś 3h. Więcej informacji przekażę Wam jutro.

#protest #protestpoborowy #obowiazkowecwiczeniawojskowe

Czy będziesz na proteście 17.12.2022?

  • TAK 44.6% (437)
  • NIE 55.4% (542)

Oddanych głosów: 979

  • 37