Wpis z mikrobloga

W sprawie #wojsko #sluzbawojskowa

Co za trepy ograniczone umysłowo, co ich zdaniem każdy robi w budowlance i na etacie i jak go miesiąc nie będzie to jego godziny pokryje inny Areczek....

Hipotetyczne sytuacje:
1. Masz małą JDG z jednym pracownikiem. ZUS płacisz sam. JPK VAT wysyłasz sam przez tę ich śmieszną stronę e-deklaracje. Idziesz w kamasze na miesiąc 5.12. Dostałeś wezwanie 25.11, więc czasu na ogarnięcie się mało. Znikasz nagle z życia. Wszystkie codzienne rutyny szlag w dupę, żona musi się ogarnąć. Pracownik? No ma wolne, bo bez Ciebie nie da rady - 33 dni urlopu, albo postojowe ku jego #!$%@? albo #!$%@? wie co ale pensja do zapłacenia będzie i #!$%@? pracownik, który może w miesiąc sobie uciec. Do tego musisz zapłacić ZUS do 15-tego. Nie dałeś rady? No cóż - odseteczki i pisma, że ja to nie płaciłem bo w wojsteczku byłem! Ale to nic. JPK VAT - jak nie złożysz to VATEUSZ naśle całą mafię na Ciebie. Karny mandat żaden problem! No i terminy. Powiedzmy, że do świąt miałeś termin i w umowie kary za niedotrzymanie terminu. Efekt? Wychodzisz z wojska, nie masz pracownika, nie masz pieniędzy i do tego ogromne długi. Ale ważne że PRZYSIĘGAŁEŚ! No ale co marudzisz - dostaniesz 3k brutto przecież! BACZNOŚĆ!

2. Jesteś key-workerem w swoim januszexie - z racji, że nie jest to wielkie korpo to Twojej pracy nikt inny nie potrafi wykonać a poza tym masz żonę w ciąży z terminem na 15-go grudnia. Przychodzi list z powołaniem. Rzucasz robotę niedokończoną z dnia na dzień, Twój januszex tak bardzo #!$%@?, janusz wkurzony a żona rodzi w samotności albo i nie, bo ze stresu dzieją się różne rzeczy. Wychodzisz z wojska i co zastajesz? Januszex z problemami, Janusz wręcza ci wypowiedzenie, dostajesz 3k żołdu mimo, że Twoja pensja jak na januszex była godziwa, nie wiesz co i jak z dzieckiem. Ale ważne że PRZYSIĘGAŁEŚ. BACZNOŚĆ!

A co jak się nie zgodzisz?

Olewasz wezwanie i żyjesz normalnie. Z dnia na dzień z dobrego człowieka stajesz się wrogiem ojczyzny. Wpada Żandarmeria by Cię zawinąć. Buntujesz się mówisz, że nigdzie nie idziesz i nie ma opcji bo masz plany. Żandarmeria wyciąga pałkę. Zaczynają Cię bić. Walczysz. Biorą paralizator, nie dajesz rady, padasz bezwładnie. Zakładają Ci kajdanki. Wiozą do WKU. Już masz problemy ale załóżmy, że jeszcze chcą pogadać. Mówisz że nie chcesz. Dlaczego? Bo praca? Bo rodzina? Bo żona?!

GÓWNO NAS TO OBCHODZI! MARSZ DO WOJA!

I tylko w tle ciche śmiechy. "Ale łajza nie facet", "Żona potrzebuje męża stanu a nie #!$%@? co ją za rękę w szpitalu potrzyma!", "Jaśnie Pan programista za 15 tysięcy! Złodziej! Niech się ciszy, że żołd dostanie a nie powinien z takim zaangażowaniem!", "Gmina ci wyrówna straty!", "Jak ruskie przyjdą to inaczej będziesz śpiewał".

I cyk zamykają Cię na 33 dni a jak się nie spodoba to na 90. I potem drugie 90 od stycznia, bo czemu nie? W końcu trzeba zrobić z Ciebie żołnierza! Nie zdałeś ćwiczeń - można Ci pobyt przedłużyć. No a na koniec przysięga. Nie kochasz polski i mieszkasz tu bo rodzice Cię powołali na świat? PRZYSIĘGAJ! Nie chcesz? PRZESTEPCA! DO WIĘZIENIA!

I cyk. Albo bankrut i dłużnik albo przestępca w więzieniu.

FAJNIE CO?

A #rozowepaski w tym czasie sobie pojadą na paznokcie, znajdą innego bolca na bzykanko albo po prostu zapomną.

Ten kraj to mem!

#oswiadczenie #boldupy #gorzkiezale #obowiazkowecwiczeniawojskowe
ChickenDriver - W sprawie #wojsko #sluzbawojskowa

Co za trepy ograniczone umysłowo...

źródło: comment_16705121200Ef6hnJGf1acaP8TvwKCYc.jpg

Pobierz
  • 18
@yoda-komoda: po pierwsze w tym że powołanie to decyzja administracyjna, od której możesz sie odwołać, napisać że masz konie kury psy i horom curke. No i JDG. I może pan trep z WCR zrozumie. Jak nie zrozumie, to wyśle ci wezwanie, i jeżeli sie nie stawisz to nie przyjedzie ŻW i cie nie zawinie, bo i po #!$%@?


tylko napiszą na policje o podejrzeniu popelnienia przestępstwa z art 144


i to
@rzeznia22: widzisz, uzależniłeś się od swojego kapitału, przez tak niski poziom zorganizowania inwestycji ten kraj jest słaby. Musisz pomyśleć co zrobić na wypadek gdybyś musiał komuś na miesiąc przekazać swoje gospodarstwo. Dzięki temu Polska stanie się potęgą gospodarczą.
widzisz, uzależniłeś się od swojego kapitału, przez tak niski poziom zorganizowania inwestycji ten kraj jest słaby. Musisz pomyśleć co zrobić na wypadek gdybyś musiał komuś na miesiąc przekazać swoje gospodarstwo. Dzięki temu Polska stanie się potęgą gospodarczą.


@MilionoweMultikonto: Co Ty #!$%@? chłopie? xD
@rzeznia22: że kruche te Twoje inwestycje skoro zależą od Twojej obecności. Ja sobie mogę swoje firmy zostawić samopas na rok, dwa i jak wracam to jest lepiej niż było. Musisz pomyśleć nad tym jak dobierasz ludzi do współpracy, jeżeli chcesz podejść do tego poważnie możesz napisać na PW, coś podpowiemy.

Chyba że chciałeś tylko ponarzekać na rząd, to sorry, obywatele ponoszą odpowiedzialność zbiorową za wszystkie swoje decyzje.
typie, mnie po prostu nie będzie w tym chlewie obsranym po otrzymaniu listu z komisji, nie chcą moich podatków to nie będą mieli, 2 tygodnie to wystarczający czas żeby zamknąć firmę i otworzyć na zachodzie


@yoda-komoda: ciesze się, nieironicznie. Ale ja bym wyjeżdzał już teraz, po co czekać na list z WCR?

@yoda-komoda: no zasadnicza bo jak w każdej demokracji jest droga odwoławcza, jest sąd. No ale historyjka o #!$%@?
no właśnie, nie pracuj sam. Pomnażaj efektywność swojej pracy dzięki współpracy


@MilionoweMultikonto: Ale w mojej branży chodzi o to, że własnie pracuje sam i swoje usługi podpisuje swoim nazwiskiem, nie chce by ktoś robił to za mnie, taka specyfika. Nie mam ochoty robić wielkiej firmy, pasuje mi jednoosobowa forma działalności.