Wpis z mikrobloga

Chcę wysłać paczkę ze świątecznymi prezentami do przyjaciółek z Ukrainy, które po wybuchu wojny gościłem przez jakiś czas u siebie. Paczka waży ok. 15 kg. Próbowałem przez firmę kurierską współpracującą z moją (GLS), ale niestety oni nie dowożą teraz paczek na Ukrainę. Wolałbym uniknąć Poczty Polskiej, bo ostatnio jak z nich korzystałem to paczka na Ukrainę owszem, doszła, ale... po dwóch miesiącach.

Może macie jakiś pomysł albo doświadczenie w wysyłaniu przesyłek na Ukrainę w dzisiejszych okolicznościach? Jak zrobić to sprawnie i w jak najniższych kosztach? Może ktoś prywatny z Waszych znajomych kursuje w okolice Żytomierza/Korostenia?

Poradźcie coś, proszę ;)

#ukraina #pocztapolska #kiciochpyta
  • 4
@mentalista92:
Chyba najtaniej będzie EMS-em, zwłaszcza że Poczta Ukraińska obniżyła swoją prowizję.
EMS Ukraina:
- do 1 kg - 42,00 zł
- do 5 kg - 52,00 zł
- do 10 kg - 62,00 zł
- do 20 kg - 82,00 zł

Dodatkowe ubezpieczenie:
do 500 zł - 3,50 zł
do 1000 zł - 4,50 zł
do 20000 zł - 8,50 zł

Niestety termin dostawy uzależniony jest głównie od strony ukraińskiej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mentalista92: Sprawdź sobie firmę Meest- wysyłka z paczkomatu InPost, chyba też z orlenowych i żabki, dostawa do najbliższego oddziału Nowej Poczty (takiego ukraińskiego InPostu) koleżanek na Ukrainie, ewentualnie możesz na ich adres. Parę razy wysyłałem i było wszystko ok, a z pocztą ukraińską miałem przeboje.