Wpis z mikrobloga

##!$%@? #alkoholizm
Większość Europy ma normę 0,5 promila Dlaczego do cholery nie może być tak u nas .Ilość przestępców spadłaby o 70 proc i skończyłoby się gadanie o Polakach pijakach !!!!!
Może ktoś nareszcie poda statystyki ilu pijanych powyżej 0.5 promila powoduje wypadki !!!
Żyjmy nareszcie w cywilizowanym kraju w którym bez strachu można wypić kieliszek wina do kolacji bez strachu i konsekwencji !!!!
Tylko że teraz bieda , inflacja wariuje , trzeba zarabiać na idiotycznych mandatach za brudna tablice na przykład .Albo samochód zabrać , demokracja się skończyła!!!!!
  • 49
@rafal-kielpinski: Generalnie masz rację, ja też byłbym za tym, by była dozwolona większa ilość alkoholu we krwi, aby wypicie tego piwa do obiadu nie było jakimś problemem i nie kończyło się poważnymi kłopotami.

Z drugiej strony, nasze społeczeństwo i ogólnie ludzie, są tak niedojrzali, że nie mogą mieć "wolnej" ręki by decydować za siebie. Skoro 0,5 promila było by dozwolone, to jestem pewien, że tankowali by w opór i jeździli #!$%@?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mmmmmmmmmmmmmm: Nie muszę pić, ale lubię wypić jedno piwo wieczorem. I co jeżeli awaryjnie muszę gdzieś pojechać? Po jednym piwie bez problemu prowadzić, szczególnie jakiś czas po wypiciu. Wtedy to 0.5 byłoby wybawieniem, bo wiem, że nie stracę prawo jazdy za pierdołę.

Z drugiej strony patrząc na nawyki naszych rodaków i na ich umiejętności jazdy - może to nie jest najlepszy pomysł xD