Wpis z mikrobloga

Ich tam w tym MON chyba z lekka #!$%@?ŁO!

Powołani na ćwiczenia wojskowe mogą liczyć na rekompensatę z tytułu nieobecności w pracy, np. kapitan — 184,95 zł, a szeregowy — 117,13 zł za dzień.


Miesięcznie zarabiam "do ręki" 9700 zł - czyli 461 zł dziennie - a ta PiSowska swołocz w razie czego chce mi dać 3627 zł BRUTTO - czyli 2700 NETTO. Przecież to jest jakaś farsa! 2700 to ja płacę raty za mieszkanie + czynsz! Wg tych gnid mam zostawić żonę i dwójkę dzieci na zdechnięcie z głodu?!

rel: https://www.onet.pl/styl-zycia/noizz/michal-dostal-powolanie-do-wojska-w-kolejce-czeka-nawet-200-tys-polakow/0r2sesx,3796b4dc

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #wojsko #niebieskiepaski #depresja #bezsennosc
PanBulibu - Ich tam w tym MON chyba z lekka #!$%@?ŁO!

 Powołani na ćwiczenia wojsko...

źródło: comment_1670418097aLQq6YV4mRiSbpd38Pmrdn.jpg

Pobierz
  • 56
@damian_co_dalej: nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale dziala. Dostalem papierek w wojsku, ze odbylem cwiczenia w tych i tych dniach, do gminy zanioslem ten papierek, zanioslem tez papierek z wyplaty i po 3 dniach byl hajs. Nawet wyszedlem na plus, bo wolny weekend policzyli jako pracujacy.
@Sliwa: tego nie wiem, od tego sa tam babki. Wiem, ze ktos tam musi dostarczyć srednie roczne zarobki, inny faktury/pity, a ktos tam inny co mial biznes co prosperowal tylko latem/wiosna faktury z tego samego okresu sprzed roku.
Generalnie to chyba maja troche tam balagan i nie wiedza co robia. Najpierw chcieli srednia z 3 miesiecy, dostarczylem papier, ze srednia to 9k brutto. Babka podzielila to na 3(chyba myślała, ze to
@PanBulibu: a ja sobie siedze w usa, i nawet na te ku**** Polzge mi sie patrzec nie chce. Niech wysylaja wezwania, niech mi grozi wiezienie. To jeszcze bede na nią srał. Ten kraj zniszczyl mi 26 lat zycia i ani minuty dluzej. Nawet na wakacje tam nie pojade
@PanBulibu: @karakanjaroslaw: @Sliwa:

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220001112/O/D20221112.pdf

. Podstawę ustalenia świadczenia pieniężnego stanowią odpowiednio:
1) kwota miesięcznego wynagrodzenia otrzymanego przez żołnierza OT, żołnierza AR i żołnierza PR, zwanych dalej
„żołnierzami”, ze stosunku pracy lub stosunku służbowego uzyskanego za miesiąc poprzedzający miesiąc, w którym
była pełniona służba;
2) średnia miesięczna kwota dochodu uzyskanego przez żołnierza z prowadzonej działalności gospodarczej w roku
poprzedzającym okres pełnienia służby

Paragraf 6 odwoluje do ustawy o obronie
Mozecie