Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że niektórzy nie rozumieją, gdzie młodzi mężczyźni widzą problem.

Otóż problem nie leży w ćwiczeniach samych w sobie.

Od siedmiu lat, konsekwentnie rok do roku zwiększana jest skala różnego rodzaju świadczeń finansowych, jakie człowiek musi uiszczać na rzecz państwa. Każdego roku płacę dziesiątki tysięcy złotych podatków, a kwoty te nieustannie rosną. PIT, ZUS, NFZ z którego i tak nikt kto szanuje swoje zdrowie nie będzie korzystał wyczekując miesiącami na wizytę specjalisty. Państwo rozdaje moje podatki wszystkim, tylko nie mi, nie mam dzieci, żony, kredytu, nie jestem górnikiem, księdzem, ani rolnikiem, ani emerytem, nie przysługuje mi prawo do pomocy społecznej.
Umówmy się jednak, że pieniądze pieniędzmi, ale człowiek XXI w. jest istotą wygodną. Podatki raz są wyższe, a raz niższe, ale bądź co bądź nikt nie będzie za nie umierał. Płaci je też mimo wszystko większość społeczeństwa.

Tutaj mamy do czynienia ze świadczeniem zupełnie innego rodzaju - przymusowym, groszowo płatnym, uciążliwym świadczeniem skierowanym tylko wobec jednej, jedynej grupy społeczeństwa, bez żadnych ale to żadnych form "zastępczych" dla grup których obowiązek tego świadczenia nie obejmuje. To nie jest coś obok czego można przejść do porządku dziennego, ani nie jest to zwykła podwyżka podatków - to jest demokratyczna agresja wobec mniejszościowej grupy społecznej, zrealizowana przy aplauzie korzystającej większości.

Nie czuję się w tym momencie obywatelem kraju, a dojną krową służącą cudzym interesom i tak właśnie jestem traktowany.

Drugą kwestią jest natomiast sam charakter tego poboru - tu nie chodzi o ćwiczenia "w błocie" same w sobie, a o fakt, że przez miesiąc o moim życiu będą decydować ludzie o mentalności sebixa, którzy w czasie gdy ja siedziałem i uczyłem się do egzaminów, odpuścili sobie wszelkie starania, poszli na ciepłą posadkę do wojska, a dziś, gdyby mieli pracować poza wojskiem nie zapłaciliby 20% tych podatków co ja. To jest upodlenie człowieka który jakkolwiek, o cokolwiek się w życiu starał.
I tu jest problem - całe życie inwestujesz by nikt tobą nie pomiatał, po czym pomiata tobą solidarnie cały naród począwszy od skali makro (finansowej, świadczeniowej), a kończąc na skali mikro, twarzą w twarz. Nad tym nie da się przejść do porządku dziennego.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 92
a na wyborach byłeś ? Nie dość, że młodzi mają najniższą frekwencje to jeszcze najwiecej głosów oddali na PiS.

Chcieliście PiS to macie PiS. Czego płaczesz?


@WiesniakzPowolania: xDDDD ale fikoł
1) Za ustawą o obronie ojczyzny głosowały wszystkie partie z wyjątkiem połowy konfederacji, która wstrzymała się od głosu
2) Wśród ludzi młodych PIS ma najniższe poparcie z pośród wszystkich grup wiekowych (a konfederacja najwyższe) więc nie wiem o czym ty człowieku
@TheSilentEnigma no fajnie fajnie, dużo racji masz. Tyle, że w razie wybuchu wojny to i tak zgodnie z konstytucją masz obowiązek bronić ojczyzny, a do tego lepiej byłoby jakbyś miał jakiekolwiek przeszkolenie. Tak to wygląda. I wtedy nikogo nie będzie obchodziło jak dobrze potrafisz klikać kod na jakimś pythonie czy czymś tam.
@TheSilentEnigma: Bo ustawa była potrzebna. Lepsza #!$%@? niz żadna. Opozycja ma gówno do powiedzenia w temacie tego co ma być wprowadzone a co nie, bo dzięki temu że sie nie chciało ruszyć dupy twojej grupie na wybory mają za mało głosów. Mozna było choć prezydenta zmienić żeby im utrudnić życie. Ale #!$%@? tam- mimo wszystko duda xD

Wśród ludzi młodych PIS ma najniższe poparcie z pośród wszystkich grup wiekowych


Teraz, bo
@TheSilentEnigma aaaa, chodzi o przejście z hierarchicznej wyżyny społecznej do kompletnego dna hierarchii w wojsku, gdzie nawet sebixy będą wyżej od Ciebie. No niestety tak jest, tak wygląda wojskowa rzeczywistość i mi też to nie odpowiada bo znam ludzi którzy już mają wyższe ode mnie stopnie (ja nie mam wcale), czasem o kilka szczebli, a są skończonymi kretynami jeśliby szło o ustalanie jakiejś taktyki, strategii, myślenie w tych kategoriach itd. Nie chciałbym
Bo ustawa była potrzebna. Lepsza #!$%@? niz żadna. Opozycja ma gówno do powiedzenia w temacie tego co ma być wprowadzone a co nie, bo dzięki temu że sie nie chciało ruszyć dupy twojej grupie na wybory mają za mało głosów.


@WiesniakzPowolania: Typie, jakie to ma znaczenie co opozycja ma do powiedzenia? Chcesz mi powiedzieć, jak by była u władzy, to by była przeciw? Wręcz przeciwnie, opozycja raczej celowo głosuje przeciw partii
TheSilentEnigma - > Bo ustawa była potrzebna. Lepsza #!$%@? niz żadna. Opozycja ma gó...

źródło: comment_1670427635IvMaEnxDsNHeeurcnxXJjz.jpg

Pobierz
hodzi o przejście z hierarchicznej wyżyny społecznej do kompletnego dna hierarchii w wojsku, gdzie nawet sebixy będą wyżej od Ciebie. No niestety tak jest, tak wygląda wojskowa rzeczywistość


@Ksut_Melodi: To źle wygląda, powodzenia z wygrywaniem wojny i odbudową kraju w sytuacji gdy najwyższe stanowiska i przeżywalność przypadać będą troglodytom

Poza tym to była druga część mojego postu. Pierwsza była taka, że dotychczas na młodych mężczyznach spoczywała większość wysiłku podatkowego państwa, a
Opozycja głosowała ZA i takie są fakty, nie odwracaj kota ogonem.


@TheSilentEnigma: bo ustawa jako taka była potrzebna, w niej jest wiecej niż tylko pobór. Wiec lepiej zagłosować za kiepską niż nie miec pewnych spraw rozwiązanych wcale. Gdyby rzadziła opozycja to pewnie były konsultacje, czytania, poprawki i można byłoby coś w niej zmienić. Tak jak to było wczesniej.

W wyborach 2020 pis miał wśród młodych najniższe poparcie


@TheSilentEnigma: na tą
@TheSilentEnigma pozostał grupy społeczne to by nam pomogły najbardziej po prostu #!$%@?ąc się od nas.

-14stki, 15stki, 13stki dla emerytów mówimy papa,
-500+sy i dodatki inne rodzinne mówimy papa (stawiamy na siebie i własne zarobki, a nie jałmużnę państwa),
- ograniczenia co do posiadanych mieszkań przez osoby i rodziny co by nie pompować cen na rynku

I jakoś by się żyło. Jeszcze tylko edukację trzeba by było poprawić na nowoczesny sposób, taki
na tą samą tabelkę patrzymy ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@WiesniakzPowolania: Tak, tylko Ty z niewiadomych przyczyn zamiast na porównywać wyniki różnych grup wiekowych porównujesz poszczególne partie co nie ma żadnego znaczenia - w każdej innej pis miał większą przewagę nad opozycją, a u najmłodszych nie miał żadnej był poniżej 50, a nawet poniżej 30% To, że głosy na opozycję były rozdrobnione nie ma żadnego znaczenia.
Naucz
@KucharKM: ja decyduję o zrzeczeniu się, nie jest tak że nie mam nic do gadania. Nie wiem czy zgoda prezydenta nadaje mu decyzyjności czy po prostu jest formalnością. Konstytucja jak i ustawa wydaje się raczej zakładać że obywatelstwo jest przywilejem a nie obowiązkiem i gwarancja że go nie utracimy ma nam służyć. Wydaje mi się że konstytucja powinna gwarantować nam tę możliwość ale w praktyce może ona być celowo utrudniana lub