Wpis z mikrobloga

Ktoś się orientuje jak działają #algorytmy #instagram ? Nie wrzucałem zdjęcia jakieś cztery miesiące, nadal coś tam lajkuję i odkrywam nowych twórców oraz publikuję na story, aczkolwiek gdy wrzucam zdjęcie z tagami i w temacie, to żeby mieć chociaż 10 "serduszek" trzeba czekać pół dnia. Zważywszy na to, że kiedyś częściej wrzucałem zdjęcia spokojnie mogłem mieć 10x więcej "lajków".
  • 3
@L3mmy Zależy jakie treści dodajesz, bo czasem dają Shadow bany. No i też ilość tagów ma znaczenie. Lepiej dać 6 konkretnych tagów niż milion z dupy lub wcale. Albo można wyczyścić historie przeglądania i wtedy poklikać w rzeczy które Cię stricte interesują - mi w ten sposób wpadły na profil osoby o tematyce, która mnie interesuje.
@L3mmy od dłuższego czasu jest problem z FB i Instagramem i ich algorytmami, nawet nie ma co porównywać tego co się działo parę lat wcześniej.

Na pewno pomaga regularność wrzucanych treści. Do tego dość precyzyjne używanie tagów i to nie zawsze tych najpopularniejszych - czasem warto dodać jakiś mały niewiele znaczący tag bo jest większe prawdopodobieństwo że ktoś rzeczywiście zobaczy Twoje treści.