Wpis z mikrobloga

Kurcze jak to jest z serwisem pogwarancyjnym Apple? #apple #mediamarkt

Mam iPhone 12, wstałem dzisiaj rano i był w stanie rozładowanym/niereagującym na włączenie, ładowanie z kabla i bezprzewodowe - bez reakcji. Urządzenie nie zostało zalane/uszkodzone mechanicznie itd. Styki przeczyściłem czyścikiem do matryc w aparatach, mini pędzelkiem etc. bez zmian.

Telefon zakupiony: 30 czerwca 2021, więc rok wsparcia technicznego minął 5 miesięcy temu, nie przedłużałem dodatkowego Apple Care - bo żaden telefon do tej pory nie padł mi po 1.5 roku, tylko po 4 latach i to z mojej winy, przez uszkodzenie mechaniczne.

Natomiast gwarancja konsumencka sklepu Media Markt nie powinna obejmować według przepisów UE 24 miesiące, bez żadnego ale sprzedawcy do konsumenta?

Na infolinii opowiedziano mi, że nie mogą przyjąć zgłoszenia telefonicznie i musze udać się do sklepu stacjonarnego (mam 70 km), który uzna na miejscu czy towar podlega gwarancji - a jak pan serwisant uzna, że nie podlega to co :D? Po odbiór serwisowy tez drylować godzinę w jedną stronę autem? :D
  • 8
@sorasill: idź z paragonem do oficjalnego serwisu jak cortland czy serwis.me, powinni przyjąć bez problemu, możesz załatwić sprawę kurierem. Sprzęty kupione bezpośrednio u oficjalnych dystrybutorów są traktowane przez serwisy jakby miały 24 miesięcy gwarancji ( chociaż oficjalnie gwarancją się to nie nazywa).