Wpis z mikrobloga

Takie pytanie do mirków w #zwiazki #malzenstwo
Zarówno ja, jak i żona jesteśmy osobami aktywntmi zawodowo. Normalnie pracujemy od Poniedziałku do Piątku.
Żona pracuje 8h, ja czasem 5h a czasem 13h. W tygodniu dzielimy się obowiązkami po partnersku.
Tutaj wszystko jest ok, Ale przychodzi problem soboty. W sobotę zaczynam pracę przeważnie o 7-8 i kończe o 14.
Moja żona w sobotę nie pracuje, a że lubi długo spać to śpi sobie przeważnie do 10:30, po czym wyjdzie na chwilkę na miasto i jest 14.

Ja wracający z pracy o 14 (a w sobotę można powiedzieć że pracuję fizycznie) chciałbym się napić kawy i uciąć sobie delikatną drzemkę. Ale oczywiście qr#$% nie, bo jak to ja leże a ona będzie sprzątać (mieszkanie 60m2). TO nic, że już wyczerpałem się w pracy kiedy ona sobie smacznie spała. Muszę chociaż symulować że chce z nią odkurzać etc

Mam już tego po dziurki w nosie. Uważam obowiązki domowe jako etat podobnie jak mój w sobotę. Więc ja w sobotę robię 2 etaty, a ona pół i to jeszcze z fochem.

Co myślicie?

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
  • 17
@odPrzegrywadoPrzegrywa:

Z jednej strony taki problem z tego robisz jakby nie wiadomo co się stało, są niebiescy którzy muszą księżniczki utrzymywać.

Z drugiej strony trochę ujowo z jej strony, ja bym sprzątała do tej 14 i gdy facet szedłby na drzemkę to ja na miasto lub pograć w grę na słuchawkach. Nie możesz jej tego zasugerować? Ewentualnie jak ty pracujesz 5 godzin to zrób coś przez te brakujące 3h by nie
@odPrzegrywadoPrzegrywa:

Babo jedna, czy tobie się sufit na łeb nie spadł? Cały tydzień zasuwam i jeszcze w sobotę te gówna ogarniam i jak skończę to chciałbym mieć 2 godziny spokoju zanim zacznę weekend. Więc spakuj sobie od razu ten odkurzacz do walizki bo jak cię z nim usłyszę przed 16 to jedziecie razem do mamusi. (Groźba nie musi być realna, tylko plastycznie musi przedstawiać Twój poziom #!$%@?)

Zadziała, jeśli zdarzyło
@odPrzegrywadoPrzegrywa:
Sprawiedliwy podział obowiązków w związku jest ważny, ponieważ pomaga zachować równowagę i zapobiegać nieporozumieniom oraz frustracjom. Dzięki otwartej komunikacji możecie wspólnie ustalić, jakie obowiązki każde z was będzie wykonywać i upewnić się, że oboje będziecie czuć się szczęśliwi i spełnieni w swoim związku. Porozmawiaj o tym z żoną, być może razem uda Wam się znaleźć rozwiązanie, które będzie dla Was obojga satysfakcjonujące.

( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@odPrzegrywadoPrzegrywa: plan dnia na sobotę dla Ciebie:
- praca
- obiad na miescie
- zakupy ( nie spozywcze)
- silownia
- basen
- sauna
- zakupy spożywcze
- powrót do domu

Dzięki temu macie całą niedzielę dla siebie nawzajem.