Wpis z mikrobloga

Żeby z nieruchomościami za chwilę nie było tak samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pamiętacie końcówkę 2020 i cały 2021? Premiera nowych GPU od nvidii, RTX 3070 za 7-8k, 3080 za 10-12k, 3090 za 15-20k (UWAGA: dolar był wtedy po ~3.7!!!, a nie 4.5-5 jak teraz) i ludzie kupowali jak posrani xD

A teraz? Teraz ceny spadły, magazyny pełne, RTX 3070 kosztuje już ~3k, 3080 ~4.5k i prawie nikt tych kart graficznych nie chce xD Ulica się obraziła. Tutaj Lipton o tym mówi: https://youtu.be/L0VIbkiwMw8?t=43

Idealnie tutaj pasuje mem "teraz to już nie chce" xD Było 200-300% drożej to ludzie się zabijali, teraz ceny spadły o ~60% i prawie nikt już tych kart graficznych nie kupuje.

#nieruchomosci #gry #nvidia #pcmasterrace #kryzys
  • 10
@pastibox:

to samo jest z krypto :) ceny spadają po 70% i nikt się nie ładuje XD.


Te spadki kart to właśnie przez zwałę na krypto i przejście na inne sposoby kopania niż zajeżdżanie sklepowych kart graficznych.

@PanMihau: Nie jestem pewien - wiele z nich to jakieś cuda po reballingu, customowych pastach termoprzewodzących i powpinanych po 10 szt. w jakiś #!$%@? zasilacz w mieszkaniu babki z aluminiową instalacją xD Ryzyko
Wtedy ich było stać, a teraz już nie stać pomimo spadku ceny o 60%?


@haha123: bo wcale te 1.5 roku temu te karty nie były skupowane przez boty górników i skalperów (którzy później sprzedawali górnikom xd)

Dokładnie taki sam byłby popyt gdyby nie sytuacja z krypto, nie?

@haha123: prawo popytu i podaży. Wtedy podaż była słabiutka, a popyt #!$%@? w kosmos przez górników. Wielu nie stać było na kartę i znaleźli alternatywny sposób spędzania wolnego czasu. Ja na przykład załapałem się na kartę w msrp, ale odkryłem, że na konsoli też się fajnie z łóżka gra, bez ustawiania 20 godzin gierki. Są netflixy, granie w chmurach. Na domiar złego palące się styki popsuły mocno PR. Nie było takiego