Wpis z mikrobloga

Szukam dobrego aparatu na wyjazdy, budżet najlepiej 10k na początek (body i szkło).
Zdjęcia + wideo z naciskiem na wideo.
Nie mam dzisiaj żadnego systemu, więc mogę wskoczyć w każdy.
Wygoda i waga ma znaczenie.
Dużo kręcenia z ręki, raczej mega rzadko w kontrolowanych warunkach.

Myślałem o Lumixie S5, który jest w niezłych cenach ze znakomitym IBIS, pieknym obrazkiem, wygodnym i poręcznym.
Ale odrzuca mnie autofocus, który podobno często nie radzi sobie z dynamicznymi scenami.
No i mały wybór szkieł.

Z drugiej strony jest zauważalnie droższy Sony A7IV ze znakomitym AF, nieco gorszym wykonaniem, mniej wygodnym menu, ale za to z E mountem i dużym wyborem tańszych szkieł.
No i trzeba polować na mega promo, żeby zmieścić się w budżecie.

A to tak na szybko mówiąc o pełnej klatce i bezlusterkowcu.

Co byście polecili?

#sony #lumix #panasonic #fotografia #kameraboners #filmowanie #bezlusterkowce #sonyalpha #aparat #pytanie #kiciochpyta
  • 12
@kthxbye: Panie kolego, nie wiem co dokładnie chcesz robić ale weź sobie coś małego i dobrego bo największą wadą aparatów jest to, że się ich nie chce potem nosić.
Sony A6600 lub inne z serii 6xxx + 1 uniwersalny obiektyw i przepiękny 16/1,4 i możesz wszystko.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Focustoinfinity: generalnie dotychczas materiał z wyjazdów nagrywałem GoPro i telefonem.
Póki warun jest ładny, wideo jest ok, ale w pomieszczeniach, wieczorami/nocą jest tragedia.
Do tego robiąc foty telefonem czasami brakuje mi zooma. Czasami brakuje detali. W postprodukcji widać processing tych zdjęć, wycinanie czegoś z nich mija się z celem.

Chciałbym uwieczniać lepszej jakości materiał z wyjazdów. Pamięć mam do dupy, więc lubię wracać do materiałów i jakiś film też z wyjazdu
@kthxbye: Dlatego właśnie wydaje mi się, że będziesz zadowolony z serii 6xxx. Model 660 oczywiście najwięcej plusów - stabilizacja, dobra bateria, o jakości zdjęć czy filmów nawet nie wspominam bo fenomenalne. Jak do tego zapniesz jasne szkło to i wieczorem świetny materiał dasz radę zrobić.