Wpis z mikrobloga

Doradźcie proszę w kwestii rozmowy o podwyżkę.
Rozmowę muszę odbyć jak najszybciej póki jeszcze planują się budżety na przyszły rok.
Lekki zarys: pracuje jako specjalistka w swoim obszarze w firmie świadczącej usługi online.
Zmieniam dział od nowego roku. Zmiana została zaproponowana mi przez moją przyszłą przełożoną.
Oczywiśćie jestem osobą totalnie zastępowalną + widzę stagnację na rynku pracy w naszej branży. Wiem od znajomych, że jest mniej ofert na rynku oraz widzę to po swoim LI. Mniej haerówek się do mnie odzywa.
Także absolutnie nie zamierzam wychodzić z pozycji siły. Niemniej uważam, że podwyżka mi się należy bo:
-ostatnią powyżkę dostałam z początkiem 2021 (czy nowego przełożonego to powinno w ogóle obchodzić? Przytaczać ten argument?)
-wraz ze zmianą działu dojdzie mi nieco obowiązków
-inflacja w kraju szaleje
-jesteśmy B2B i zmiany w formach rozliczenia z zeszłego roku dotknęły mnie dość mocno

Jak na miękko porozmawiać o podwyżce? Nie jestem dobra w te klocki, więc będę wdzięczna za wszystkie poważne porady.

#pracbaza #praca #kariera #pieniadze
RozowaWkolorachTeczy - Doradźcie proszę w kwestii rozmowy o podwyżkę.
Rozmowę muszę ...

źródło: comment_1670333881XJKc2fxq3XmUkpNPhRVL8H.jpg

Pobierz
  • 11
jak się mają stawki rynkowe na twojej nowej posadzie do twojej obecnej stawki?


@GienekZFabrykiOkienek: nie wiem. To nie jest proste do ustalenia. Musiałabym wybrać się na kilka rozmów o pracę i zobaczyć na jaką kwotę się zgodzą, bo u nas raczej nie proponują wynagrodzenia pierwsi tylko pytają ile chce się zarabiać. Na ten proces zwyczajnie brak czasu. Więc tak, zostaje nam #!$%@? bez danej o moich wynagrodzeniu w porównaniu ze średnią
@RozowaWkolorachTeczy: No wiesz co, tak naprawdę to Ty nie walczysz o podwyżkę a o wyrównanie poziomu życia. Twoja pensja z 2021 jest dzisiaj warta dużo mniej przy szalejącej inflacji, nie ma się co oszukiwać. Sytuacja rynkowa tutaj niczego nie zmienia, bo i klient na pewno płaci za wasze produkty więcej niż prawie 2 lata temu. Moim zdaniem powinnaś podejść do sprawy na chłodno, rozkminić co udało Ci się osiągnąć w te
@RozowaWkolorachTeczy musisz mieć punkt odniesienia jakie są stawki rynkowe, a najlepiej alternatywna ofertę w kieszeni. Bez tego ciężko będzie Ci coś ugrać. Piszesz 'w swoim obszarze', co to za obszar, jak duże miasto, ile lat doświadczenia. Bez tego nie będziesz w stanie ustalić stawek rynkowych.