Wpis z mikrobloga

Temat wałkowany wiele razy na tym tagu ale chcę jeszcze opisać to ze swojej perspektywy.

#cyberpunk2077 uważam chyba za najlepszą grę w tym klimacie ale niestety ze zmarnowanym potencjałem, mówili zagraj sobie w deus ex, też fajne, a gówno prawda, kompletnie nie oddaje klimatu tego czego oczekuje i posiada debilne mechaniki, aż żałuję że wisi mi parę trofeów i platyna ciężka.

Grałem w cp2077 na pc przez GeForce Now, w bugi ja mam totalnie #!$%@?, jedynie chodzi mi o brak contentu którzy redzi obiecali, dwie dziwki na całe miasto? Może i sperma zalała mi mózg ale ta gra jest za bardzo ocenzurowana niż obiecali, chociażby laski tańczące na rurze są ubrane :v, brak w BD które można obejrzeć tak po prostu i żeby to było coś faktycznie mocnego.

Denerwuję mnie że nie ma strzelania z auta, że ręce bohaterów potrafią wchodzić w textury, ogólnie AI tych ważniejszych postaci jest średnie, albo jak jest jakaś rozmowa zawsze na zakończenie musi inny postać przejść przez ze mnie bo akurat tu stanąłem co psuje mi immersję strasznie, wątek tego bogacza burmistrza ucięty tak o z dupy, zero ostrego plotwistu, nic.

Teraz gram na ps5, niby na pokazach fps na yt trzyma 60fps co jest zwykłą bujdą, niech pokażą jak chodzi podczas walki, oprócz faktycznie dobrej grafiki optymalizacja pozostawia wiele do życzenia.

Seks z Judy jest chyba najlepiej pokazanym co się da jeśli chodzi o wątki miłosne, romantycznie, fajka na przerwę i zmiana a u Panam mimo że jej cały wątek jest świetnie napisany że sam byś chciał się zakochać to sam seks to jest tragedia, po skacze parę sekundy na #!$%@? i koniec XD.

Gdzie metro i interakcja z otoczeniem, oprócz rozmów oczywiście, dlaczego nie ma nikogo kto chciałby mi #!$%@?, coś jak w AC Odyssey że lata za tobą łowcą nagród. Gdzie ten wyuzdany seks, chyba jedynie na rule34 pod tagiem cyberpunk2077, jeszcze z 2-3 modyfikacje ciała i było by git.

Jeśli nowy cp ma być na nowym silniku który jest gotowy redzi nie powinni tego #!$%@?.

Z drugiej strony ludzie sami sobie dopowiedzieli wiele rzeczy które mają być w tej grze a wcale ich miało nie być XD. Bo wyszło np. takie Callisto Protocol gdzie optymalizacja to gówno, rozgrywka na max 14 godzin, płatne animacje i oni chcą za to 300zl a gracza wcale nie bojkotują tylko a tam hejtujesz.

Cp2077 miał długą historię szczególnie dla boomerow którzy czytali książki związane z tym uniwersum albo ten klasyczny cp2020 więc wyobraźnię rosło z każdą minutą, cp2077 to jest po prostu taki kolejny AC od Ubisoftu tylko z taką różnicą że robił go CDR i jest z pierwszej osoby no i oni potrafią pisać ciekawe wątki, a że ktoś #!$%@? że to nie jest RPG tylko loot shooter to chyba nie potrafi buildow zrobić dobrych.

Fakt, na premierę była to wykastrowana gra, bez podstawowego AI i animacji, ale ludzie sami sobie ten hype na kręcili.

Po za tym nie czaje, jak na trailerach filmowych czy też z tego gameplay'u od firmy nigdy nie widać bugów, złych animacji itp, gra wydaje się idealnie, często myślę że ten filmowy trailer to jest po prostu render zrobiony na potrzeby marketingu.

Jedyne za co pluje redom w pysk to że obiecali że pokażą wersję na PS4 a oczywiście tak się nie stało i ze świadomością że ta gra tak tam chodzi i tak ją wypuścili.
Na szczęście mam mózg i gry na ps4 nie kupiłem bo nie chciałem sfajczyc konsoli itd.

Tak po za grą chciałbym żeby tak świat wyglądał, całe miasta w neonach, wszystko zmechanizowane, robisz z ciałem wszystko co chcesz praktycznie bezboleśnie, wszystkie najdziwniejsze doznania są na wyciągnięcie ręki bez jakiejkolwiek konsekwencji, jesteś w stanie naprawić psychikę czy swoje ciało w każdym aspekcie, aż nabrałem ostatnio ochoty przeczytać jakąś książkę w tym klimacie.
Mimo że mam sentyment ogromny do Wieśka3 i zazwyczaj preferuje miecze to jednak taki świat i gra to jest to czego zawsze oczekiwałem w grach ale potrzebuje tego więcej.
#cyberpunk2077 #wiedzmin #wiedzmin3 #gry #debata #cdprojektred #polska #ksiazki #rozkminy #ps5 #ps4 #pc
  • 20
Z drugiej strony ludzie sami sobie dopowiedzieli wiele rzeczy które mają być w tej grze a wcale ich miało nie być XD.


@karix98: Typie, po co forsujesz tą zakłamaną narrację? Ludzie sobie dopowiedzieli? A jesteś pewien? CD Projekt latami obiecywał pełno niestworzonych rzeczy, różni mitomani z CDP opowiadali o tym, jaka to będzie wspaniała gra i szczegółowo wymieniali jej wyjątkowe cechy, a potem tego w ogóle nie było w grze. Zrzucanie
@Fantastyka: nie śledziłem cdprojectu wcześniej, dopiero po premierze wiedźmina3, z drugiej strony wyszło mi to na dobre bo nie miałem nie wiadomo jakich oczekiwań, ta sama sytuacja była z tlou2, naczytali się ludzie przecieków i się polało
@karix98: Cyberpunk 2077 ci się podoba? Super. Problem widzę w czymś innym. Sam mówisz, że nie znasz sytuacji, nie śledziłeś jej itd., ale powielasz zakłamaną narrację, że to konsument sobie wszystko wymyślił. Porąbani gracze sobie nawymyślali, a teraz chcą z tego rozliczać CD Projekt? No wariaci, hehe! Właśnie problem jest w tym, że to twórcy obiecywali masę rzeczy, a potem ich zwyczajnie nie zrobili. I nie chodzi o przecieki...
@Fantastyka: po z tym gra zapowiedziana w 2012, później porzucona i zrobiona na szybko na całkiem nowym silniku nie mogło wróżyć nic dobrego, dead island 2 może byc kolejnym przykładem, oby nie
@deletenomads: Ja też śledziłem i mogę potwierdzić, że to co napisałeś to tylko twój wymysł, który nie ma związku z rzeczywistością. Tutaj masz prosty przykład: https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/keg3lp/heres_a_list_of_how_much_was_cut_from_cyberpunk/
Oficjalny materiał promocyjny z oficjalnego konta Cyberpunk 2077 i wytknięcie wielu przekłamań. Jak chcesz, to oczywiście możesz się dalej oszukiwać, w sumie nic mi do tego... To się chyba nazywa syndrom sztokholmski?
@Fantastyka: więc dlatego też sądzę że to jest nawet render na potrzeby marketingu a nie faktyczna rozgrywka, przecież nawet w finalnej wersji nie było animacji wybuchów pod wodą a tak dużo by przecież nie wycieli po za tym wiele firm wycina rzeczy z gier np. Ubisoft więc dlatego ta nagonka na cp jest przesadzona
@Fantastyka:

To że redzi tam gdzieś nakłamali (swoją drogą tak jak np. przy okazji downgrade Wiedźmina 3) nie oznacza, że gracze sobie nie dopowiadali różnych rzeczy na podstawie clickbaitowych artykułów, a dziennikarze growi i youtuberzy tego nie podsycali różnymi "przeciekami" i domysłami.

Tutaj masz nitkę na reddicie, sprzed premiery, z najbardziej niedorzecznymi oczekiwaniami wobec gry z jakimi ludzie mieli do czynienia (typ musiał przepraszać że założył taki temat):

https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/gzk1jp/people_really_need_to_lower_their_expectations/

I drugą
@deletenomads: Ok, rozumiem, niektórym faktycznie odbiło i zaczęli tworzyć wizje nie z tej ziemi. Jednak dostrzegam tutaj bardzo szkodliwe zjawisko, które polega na tym, że wszyscy są wrzucani do jednego wora. Jeśli ktokolwiek wytknie kłamstwa związane z Cyberpunkiem 2077, to rzucamy w niego standardową formułką: "wy ludzie sami sobie wszystko wymyśliliście". Tym samym wybielamy nieuczciwe zachowania, które naprawdę miały miejsce. Fakty są takie, że świadomie stworzono gigantyczny hype, naginano rzeczywistość i