Wpis z mikrobloga

Czy jest jakaś różnica między ścieżką szermierza a kusznika w Kronikach? Nie licząc pancerza to jakieś zadania inne? Mogę iść w kuszę i brać ścieżkę szermierza, albo grać pod miecz głównie i iść w ścieżkę kusznika? Dawno nie grałem i nie pamiętam, czy jakieś profity były? Pograł bym pod ścieżkę kusznika może ale głównie bym z mieczem grał (chciałbym zobaczyć nowe questy, jednocześnie grając po staremu z bliska). Pewnie więc oprócz pancerza będę dostawać nowe kusze?

#gothic #kronikimyrtany
  • 9
@Tami:
0. wydaje mi sie ze sa inne zadania, ja gralem tylko raz, jako lucznik Araxos i mialem zadania zwiazane ze swoimi (oczywiscie na poczatku zanim podjalem wybor wykonalem zadanie dla obu)
1. sa stat checki aby dostac awans, jako lucznik musialem miec odpowiednie zdolnosci poslugiwania sie lukiem, nie pamietam ile, nie bylo az tak zle ale ja lecialem pod maksowanie zrecznosci i pobocznych umek jak oprawianie zwierzat, strzelam ze ona
@NewBlueSky: Dzięki o to mi mniej więcej chodziło :)
Też grałem na premierę, strażnikiem, szerzmierzem 1h i max w siłę (chciałem wycisnąć najwięcej jak się da), potem coś najemnikiem pod 2h ale krótko, nie ukończyłem. Teraz pomyślałem o straży, ścieżkę kusznika ale grając z mieczem może. Chyba, że pogram normalnie bez kombinowania, kusza i ścieżka kusznika ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tami: kusza to troche strzelanie sobie w kolano na poczatku gry xDDD bo musisz miec sile aby nosic bron, a zreke aby miec dmg.

W endgame z uwagi na maksymalne mozliwe ilosci potek, skladnikow na potki (ja nie latalem z zadnym excelem ani poradnikami, ale dosc uwaznie sprawdzalem miejscowki jak przez nie lecialem) trzeba isc w hybryde, bo i tak konczysz z materialami na potki drugiego rodzaju (czy tam jedzenie) i
Nie licząc pancerza to jakieś zadania inne?


@Tami: tak, ale raptem kilka zwiazane z awansem we frakcji itp ot kazda frakcja a w niej kazda sciezka ma swoj mini watek

Mogę iść w kuszę i brać ścieżkę szermierza, albo grać pod miecz głównie i iść w ścieżkę kusznika?

nie dam sobie uciac reki czy gra nie wymaga jakiegos poziomu umiejetnosci przed zapisaniem sie do danej sciezki albo przy awansie. Musial by
@Tami: kusza to troche strzelanie sobie w kolano na poczatku gry xDDD bo musisz miec sile aby nosic bron, a zreke aby miec dmg.


@Tami: NIE DOKOŃĆZYLEM MYSLI. Tylko zaczalem sie rozpisywac o dzialaniu.

Kusza to strzelanie sobie w kolano, bo luki w gothic 1/2 (w 1 zasysaja) to stat check. Musisz zabic przeciwnikow zanim do cb dobiegna, ja maksujac zreke i tak do pewnego momentu musialem uzywac broni jednorecznej
tylko pod zreke wiec latwiej mialem osiagnac wymagany poziom zreki aby kogos zabic zanim dobiegnie.


@NewBlueSky:

No kusza to po prostu opcja dla ludzi ktorzy ida w sile, walcza glownie mieczem itp ale chca miec jakakolwiek bron dystansowa. Wtedy lepsza kusza ktora ma duzy dmg bo wymaga duzo sily niz luk na 10 zwinnosci bo lepszego nie zalozy.

Pod tym wzgledem pytanie "grać pod miecz głównie i iść w ścieżkę kusznika?"
@3mortis: no wlasnie problem jest taki ze jesli nie bedzie rozwijac zreke aby wgl miec dmg z kuszy to bedzie slabszy podczas walki mieczem (bo musi dac zreke kosztem sily, nie dotyczy endgame, kiedy to juz nie ma znaczenia i ma sie sile i zreke na calkiem wysokich poziomach). A jesli nie bedzie to bedzie gowno bic wiec o oslabieniu moze sobie snuc marzenia
@NewBlueSky:

no wlasnie problem jest taki ze jesli nie bedzie rozwijac zreke aby wgl miec dmg z kuszy to bedzie slabszy podczas walki mieczem


jak nie pojdzie w zreke to podczas walki mieczem nic sie nie zmieni, i tak by pakowal w sile i walke mieczem

punktow nauki jest na tyle ze jesli chce byc kusznikiem to mozna wziasc najmocniejsza kusze i wydac pare pkt na strzelanie, z bonusami dla kuszy
Coś czuje, że się skończy na mieczu albo łuku. Ta kusza to wszędzie pojechana jest. Powinna jak łuk działać, bić większy dmg ale wolniejsza animacja czy coś.