Wpis z mikrobloga

zgodzę się, że w Polsce częściej.


@tomilipin: i właśnie #!$%@? o to chodzi.

A sprawa jest taka, że w okienku w urzędzie niedziałający KRS to będzie mój problem, a nie pani urzędniczki, która nie może się z nim połączyć. Bo mimo, że w żadnej procedurze urzędowej nie ma obowiązku przynoszenia wydruku z KRS, to praktycznie za każdym razem jestem o to pytany. Moja odpowiedź jest tylko jedna:

Ustawa o Krajowym Rejestrze
@tomilipin: Mam konto w Peako w Polsce do płacenia za Cyfrowy Polsat i jakieś duperele dla dziadków na Allegro jak potrzebują i tylko tam w oddziałach są jeszcze drukarki igłowe a bankowość internetowa ma regularne nocne przerwy techniczne ja TVP za komuny xD Założyłem tam konto kiedyś kiedyś bo dziadek z babcią tam mieli ale teraz bym zmienił jakby było coś na nim poza 1.70 PLN.
@Niekumaty_: Zdajesz sobie sprawę, że KRS firmy, którą reprezentuje ma 60 stron (wszystkie oddziały wykazane itp.). Do każdej procedury w urzędzie mam tworzyć wydruki w sytuacji, gdy KRS dostępny jest (powinien być) jednym kliknięciem?
@Niekumaty_: otóż #!$%@? nie:

kpa
Art. 220. [Ograniczenia w sprawie żądania zaświadczenia]
§ 1.
Organ administracji publicznej nie może żądać zaświadczenia ani oświadczenia na potwierdzenie faktów lub stanu prawnego, jeżeli:
1) znane są one organowi z urzędu;
2) możliwe są do ustalenia przez organ na podstawie:
a) posiadanych przez niego ewidencji, rejestrów lub innych danych,
b) rejestrów publicznych posiadanych przez inne podmioty publiczne, do których organ ma dostęp w drodze elektronicznej
@staryhaliny: spójrz na to z innej strony: gdybyś miał wydruk, to byś sprawę załatwił. Nie mając go, nie załatwiłeś jej. #!$%@?ę tu zupełnie od tego, czy masz obowiązek dostarczyć wpis czy nie masz takiego obowiązku.

Poza tym, cytujesz zapis, który w przypadku problemów z internetem nie ma zastosowania. Skoro strona nie działa, to urzędnik nie ma możliwości ustalenia faktów czy stanu prawnego.
@staryhaliny: No ale zobacz co tam jest napisane:

Organ administracji publicznej nie może żądać zaświadczenia ani oświadczenia na potwierdzenie faktów lub stanu prawnego, jeżeli:
1) znane są one organowi z urzędu;
2) możliwe są do ustalenia przez organ na podstawie:
a) posiadanych przez niego ewidencji, rejestrów lub innych danych,
b) rejestrów publicznych posiadanych przez inne podmioty publiczne, do których organ ma dostęp w drodze elektronicznej na zasadach określonych w przepisach ustawy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@staryhaliny: spójrz na to z innej strony: gdybyś miał wydruk, to byś sprawę załatwił. Nie mając go, nie załatwiłeś jej. #!$%@?ę tu zupełnie od tego, czy masz obowiązek dostarczyć wpis czy nie masz takiego obowiązku.


Poza tym, cytujesz zapis, który w przypadku problemów z internetem nie ma zastosowania. Skoro strona nie działa, to urzędnik nie ma możliwości ustalenia faktów czy stanu prawnego.

@Niekumaty_: długopisy też wezmę do urzędu gdyby się
staryhaliny - > @staryhaliny: spójrz na to z innej strony: gdybyś miał wydruk, to byś...