Wpis z mikrobloga

@Khraell: LinusTechTips na YT robił kiedyś o odcinek o kamerkach do samochodów i wniosek był taki, że absolutnie wszystkie korzystały z tych samych sensorów, czyli jakość obrazu była we wszystkich bardzo porównywalna. Różnice (niewielkie) wynikały tylko z obróbki softwareowej obrazu.
Zatem cokolwiek kupisz, jakość obrazu będzie bardzo podobna do konkurencji.
@airflame: nie rozumiem o czym piszesz - co konkretnie było złego w sofcie A229? Pisząc soft chodzi Ci o FW, czy aplikację? A229 się przegrzewa? Jak się to objawia? Generalnie konstrukcja jest nieco większa, bo właśnie dodali większe radiatory.
@airflame: kupiłem w zimie, więc nie wiem, natomiast nie spotkałem się z opisem takiego problemu z przegrzewaniem na jednym z zagranicznych forów. Widziałem również test 14h w upale na przegrzewanie + pomiary. Jesteś pewny, że chodzi Ci o a229, a nie a129 lub A119 Mini? Co konkretnie działo się złego z Twoją kamerą i jej FW i która wersja FW?

Mam najnowszy oficjalny FW, który nie jest dostępny na polskiej stronie
@airflame: masz tą kamerę, czy jej nie masz? Ewentualnie jaką kamerę masz? "Przegrzewanie" A229 testował ktoś z USA w upale większym jak 40C przez 14h od rana do wieczora, leciał na solarach. Wszystkie pliki ok, kamera (tył+przód) cały czas działała, zero usterek. Wszystko to przy ustawieniach 2k przód i tył + max bitrate.
@Beekeeper: i jeszcze to do 256 GB klasa 10
Śmiech na sali. Mam vantrue n4 3chanel i będę kupował e3 vantrue. Miałem to gówno viofo soft który się zacina. , I kamera która się przegrzewa. A129 porażka a129 duo katastrofa. Zapewne a229 z przegrzewaniem poprawiona ale to się okaże w lato :)
@airflame: czyli nie miałeś viofo a229 duo. Co do wszystkich wideorejestratorów to podstawą jest karta i FW. Najwięcej problemów wynika ze słabej karty pamięci, to nie telefon. Jakiego konkretnie modelu karty pamięci używałeś z a129 duo jeżeli miałeś tą kamerę.
@Beekeeper: przy testach używałem trzech SanDisk, Kingstone i jakaś inna firma. Kingstone kosztował ok 300zl to był ten model najszybszy dedykowany pod samochodowe klamerki z oznaczeniem bad sektorów. Sandisk był też za ok 250zl najszybszy i jakaś średnia półka chyba goodram nie pamiętam.

Na wszystkich kartkach było zacinanie się sprzetu. Pierwsza kamera przed wymianą przez viofo sama się wyłączała po jakimś czasie sprawdzane na zasilaczu laboratoryjnym.

Reasumując kupilem kamere a129 ktora
@airflame: do viofo są tylko 4 karty. Kingstone się nie nadaje, z SanDiska jest tylko jeden model, a nie piszesz co konkretnie miałeś, więc bardzo możliwe, że nieodpowiedni. Generalnie do większości wideorejestratorów polecam SAMSUNG Pro Endurance. Największa pojemność tej karty to 256GB. Widziałem, że wcześniej wyśmiewałeś, że viofo a229 może mieć maksymalnie 256GB, ale to tyle samo co Twoja kamera od vantrue n4 i tyle samo na ile Samsungowi technologia pozwala
do viofo są tylko 4 karty.


@Beekeeper: Zajebista kamera :)

.
.
.
.
.

ale to tyle samo co Twoja kamera od vantrue n4 i tyle samo na ile Samsungowi technologia pozwala


@Beekeeper: dlatego czekam na E3 vantrue

.
.
.
.
.
.

a nie piszesz co konkretnie miałeś, więc bardzo możliwe, że nieodpowiedni.


@Beekeeper: KARTA PAMIĘCI SAMSUNG Pro Endurance microSD 128GB, Karta SANDISK High Endurance microSDXC