Wpis z mikrobloga

Mam mieszane uczucia co do kadry i Czesia, i mam też wrażenie że mało jest jakichś wyważonych opinii.

+ wywalczenie awansu po 36 latach, realizacja celu i marzeń (chociaż: czy te marzenia tak właśnie miały wyglądać?)
+ do bólu pragmatyczna taktyka w meczach grupowych (jasne, można gdybać, ale ten awans się jednak wywalczyło tą taktyką)
+ przygotowanie taktyczne rywali, chyba nikt z naszych nie był zdziwiony jak gra przeciwnik, a i chyba Francję to zaskoczyliśmy
+ optymalny skład, bez kontrowersji że ktoś z rezerwowych mógłby dłużej zagrać (no może Grosicki, ale dobrze wiemy że to jest trochę jeździec bez głowy do przodu)
+ reakcja na wydarzenia boiskowe, potrzebne zmiany
+ miliony obaw o Szczęsnego i Krychowiaka, ten pierwszy top, ten drugi wiadomo jak, ale bez jakichś straszliwych kiksów i kartek
+ pokazanie potencjału kadry w świetnym meczu z Francją
+ danie szansy młodym: Kiwior, Bielik, Kamiński, ...

- duży mały człowiek, prostackie wycieczki do dziennikarzy (tu nie mam nic na obronę)
- ultrazachowawczy styl gry, wstydliwy antyfutbol (a z drugiej strony: patrz ostatni plus)

Trener jest absolutnie świadomy tego stylu, a to że ofensywni piłkarze na niego narzekają... No cóż, ten styl nie powinien być dla nich żadnym zaskoczeniem.

Ja jestem zdania, że szczególnie odwaga Michniewicza w korzystaniu z usług młodych, perspektywicznych zawodników, daje nam nadzieję na kolejne piękne chwile w reprezentacji. Pierwsze mecze w marcu, jak będzie to kiepsko wyglądać to Czesio out, jak rozniesiemy Czechów i Albańczyków, to dajmy mu spokojnie pracować. Zabrzmię jak on i Stanowski, ale cieszmy się trochę bardziej ;)

#michniewicz #mecz #pilkanozna
  • 7
+ danie szansy młodym: Kiwior, Bielik, Kamiński, ...


@pronter: a kto za kiwiora i kaminskiego? nie mogę z tego waszego "dał szansę młodym". co to znaczy? że jak ktoś jest młody, to #!$%@? wie, jak dobry, to z założenia i tak wychodzi jakiś stary cep?
@StarySer: dokładnie. A to że wyszliśmy od 36 lat, to #!$%@?, a nic więcej. Grając x turniejow, majac 10% szans na wyjście, to i tak w końcu się wyjdzie. A my w grupie arabia, najgorszy Meksyk od dekad, a i tak ledwo co
@n1c3: @StarySer:

- Nie stawiam żadnego ultimatum, nie jest to ani moja rola ani intencja. Podczas tego turnieju chciałem pracować dla kadry na boisku oraz poza nim. Zrobiłem wszystko, co mogłem, aby pomóc drużynie. Dużo rozmawiałem z trenerem, mamy dobry kontakt i zna moje zdanie. W trakcie turnieju takie rozmowy powinny się toczyć wewnątrz zespołu, a nie w mediach i cieszę się, że tak było - przyznaje Lewandowski.

- Na