Wpis z mikrobloga

Nigdy nie oddawałem krwi (oprócz badań od czasu do czasu) ale niedługo nadarza się okazja (akcje wyjazdowe) i mam zamiar się wybrać. Jakieś rady praktyczne co do oddawania krwi/pierwszego razu? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oprócz tych oczywistych rzeczy z którymi już się zapoznałem (lekki posiłek, dużo wody itd). Co jeżeli nie znam swojej grupy krwi? Wszędzie jest mowa o lekkim posiłku, a jeśli akcja jest po południu to mam tylko o tym 1 posiłku być?

No i najważniejsza kwestia co do której jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem - jak to jest z kierowaniem pojazdem? Nie byłbym sam ale ja bym kierował (około 45 min jazdy), nie musiałbym od razu po oddaniu wsiadać i jechać, mogę te 30-40 minut odczekać (zjeść coś itd).

#krwiodawstwo #krew #rckik
  • 4
@Mikseth: Masz być najedzony. Mowa o śniadaniu, bo większość ludzi oddaje rano, a chodzi o to żeby nie być na głodniaka i nie zasłabnąć. Znajomość grupy krwi nie ma znaczenia, bo i tak to sprawdzą razem w pełną morfologią. Możesz sobie ew. poszukać ankiety kwalifikacyjnej żeby sprawdzić jakie są pytania.

Na pewno odczekałbym dłuższy moment, bo taki kawałek drogi może być męczący i nie wiadomo jak zareagujesz na pobranie, raczej dałbym
dużo wody

@Mikseth: ważne żebyś czuł się nawodniony, nie ma potrzeby wlewać w siebie litrów wody

Co jeżeli nie znam swojej grupy krwi?

@Mikseth: nic, krew i tak będzie przebadana

Wszędzie jest mowa o lekkim posiłku, a jeśli akcja jest po południu to mam tylko o tym 1 posiłku być?

@Mikseth: chodzi o to że nie możesz być na czczo, ludzie mylą badania krwi gdzie trzeba być na czczo