Wpis z mikrobloga

Siemaneczko, chciałbym zacząć inwestować raczej długoterminowo. Myślałem na początek nad vanguard lifestrategy 80/20 + jakieś akcje większych spółek typu Apple, Microsoft. Mniej więcej wiem już z czym to pierwsze się je, poczytałem internet, poprzeglądałem wpisy na wykopie, ale jestem nadal trochę zielony.

1) Jak mam konto na XTB, to mam po prostu zakupić w takim razie tam V80A.DE? Dobrze myślę?

2) Jak z przewalutowaniem na XTB? Revolut + PayPal?

3) Czy taki pomysł ma sens? Na razie mniejsze kwoty bo nie chcę wrzucić od razu całych oszczędności skoro jeszcze tego nie ogarniam xD

EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I INWESTOWAĆ BĘDZIE MOŻNA TYLKO Z LICENCJĄ BO SERIO NIEKTÓRZY NIE MAJĄ ANI DOŚWIADCZENIA ANI WYOBRAŹNI [...] ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#xtb #gielda #inwestycje #inwestowanie #vanguard
  • 6
@wonrz: Tak, po prostu sobie kupisz bo jest dostepny na XTB. Wydaje mi sie, ze jest notowany w EUR. Mozesz wiec wplacic paypalem, mozesz tez skorzystac np. z walutomatu. Ogolnie przelewy w EUR sa generalnie tanie, wiec mozesz po prostu wyslac przelew ze swojego konta w EUR do XTB i nie bawic sie w Paypala, ale zawsze costam za to zaplacisz. Lifestrategy jest ogolnie spoko na poczatek, ale dla rozwazenia pozostawiam
@wonrz:
1 i 2) Tak tylko pamiętaj by mieć konto w walucie w której kupujesz instrument i w takiej walucie przelać na to konto by XTB nie policzyło 0,5% za przewalutowanie.

3) Dlaczego chcesz łączyć LifeStrategy i akcje dużych spółek? Takie ETFy już mają spory udział owych spółek w sobie.