Wpis z mikrobloga

Za czym tęsknicie z lat 90? Ja za lodami pałkami za 10 groszy, paczkami chipsów za 50 groszy. Klimatem programów tj Nie do wiary czy 997. Za melodyjką która towarzyszyła ciężarówce Family Frost, która przyjeżdżała na nasze zadupie z lodami. Za to że do późna się mogłam się szlajać z dzieciakami po osiedlu, bo mieszkaliśmy praktycznie pod lasem i każdy każdego znał.
Pamiętam porzucone świerszczyki przez kierowców tirów, którzy jechali do cementowni i wyrzucali takie rzeczy chociażby na pobliskie boisko. Raz nawet znaleźliśmy gejowską gazetę..
Pamiętam jak graliśmy w piłkę wieczorami w wakacje. Jak czekało się z zapartym tchem na Pokemony. Jak starzy straszyli nas babokiem.
Jak wszystko z perspektywy dziecka wydawało się realne - jak marzenia o życiu w Nowym Jorku.
Wtedy też dużo ludzi żyło sprawą "skóry" z Krakowa. To były moje beztroskie, szczęśliwe lata i bardzo za nimi tęsknię.
Ktoś z was ma podobnie?
#lata90 #nostalgia #dziecinstwo
  • 145
@Szatynka czyli tęsknisz za dzieciństwem, nie za tymi rzeczami.

Lodów za 10 gr byś teraz nie kupiła bo jesteś mądrzejsza i wiesz jaki to syf tam musi być za taką cenę.

Chipsy podobnie, choć pewnie byś kupiła.

Klimat programów wciąż jest na tych mniej popularnych kanałach, po prostu teraz masz większe wybór i wybierasz te popularniejsze.

Melodyjka z FF by cię po kilku razach #!$%@?ła a ludzie by na Facebooku marudzili i