Wpis z mikrobloga

Witaj, #nocnazmiana . I zarazem żegnaj - bo idę spać. Tu Wasz #kierowcaautobusu z #wroclaw . Skończyłem dziś służbę parę minut po północy, a jutro (tzn. dziś) zaczynam parę minut po godz. 12. Na linii "D"... I tak się jakoś pracuje w tym #mpkwroclaw ... Z mizerną przerwą na dojazd z pracy do domu + spanie + dojazd z domu do pracy. Tak więc, gdyby ktoś się zastanawiał czy zacząć "karierę za kierownicą", to tak to nieraz wygląda. Znaczy się: niejednokrotnie słabo jest. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 21
@Deadend:

czy bylo spokojnie i nikt nie zaklocal spokoju?

Nie. Jak zwykle w piątek/sobotę/niedzielę na drugiej zmianie (kiedy to normalni ludzie w większości przypadków nie jeżdżą autobusami) nie było spokojnie.
No, ale spoko. Wyczuwam prowokacyjny ton pytania.
@Deadend:
Anegdotka weekendowa, nie moja, ale znajomego kierowcy sprzed jakiegoś czasu:
Sobota wieczór, dojazd do do pętli. Wszyscy pasażerowie wysiedli, a jeden pan został. Ponoć dość dobrze ubrany dżentelmen z teczką, który nijak nie umiał zrozumieć, że to już koniec trasy. Kierowca podszedł i uprzejmie zakomunikował, że trzeba wysiąść, bo autobus już dalej nie jedzie. "Nie wysiądę! Pan nie wie kim ja jestem i z kim ma pan do czynienia!" -
@mort555 kolega właśnie zaczal i póki co to sobie chwali. Z tego co pamiętam to mpk zrobiło mu nawet prawko, ale teraz musi tam pracować chyba 5 lat
@rickroll:
To jest zadziwiające i dla mnie jest to fenomen biologiczny, ale organizm w 99% przypadków tak Ci zadziała, że jeśli już jedziesz / stoisz w korkach, to Ci się zwyczajnie odechciewa do czasu dojechania do pętli. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No, ale są przecież sytuacje awaryjne typu chory pęcherz, czy biegunka spowodowana zatruciem pokarmowym. Wtedy wiesz o tym wcześniej i po prostu nie jedziesz tylko zgłaszasz
@mort555: czy w pojazdach mpk serio nigdy nie działa monitoring, czy po prostu dostaję ściemę na każdą skargę na debilnych kierowców? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
czy w pojazdach mpk serio nigdy nie działa monitoring, czy po prostu dostaję ściemę na każdą skargę na debilnych kierowców?


@Ogau: W znakomitej większości wozów monitoring działa i zapisuje obraz równolegle ze wszystkich kamer. Jednak czasami, zwłaszcza w starszych autobusach się popsuje. Jakkolwiek w Mercedesach Citaro II wyposażonych w sterownik SIMS widać - mówiąc w uproszczeniu - awarię monitoringu, to w "C1" i w "Solniczkach" już nie. I kierowca nie jest
Debilni kierowcy". Jest na to jakaś definicja? Ogólna charakterystyka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@mort555: brak kierunkowskazu przy wyjeździe z przystanku, wypuszczanie ludzi na jezdni, a nie w zatoczce, wymuszenia pierwszeństwa, przejeżdżanie na czerwonym. Codziennie widzę takie sytuacje, ale z reguły o nich zapominam. Do MPK piszę tylko po przyjeździe do pracy, bo tam mi nie szkoda na to czasu. Póki co 100% zgłoszeń to:

Niestety, ale z
brak kierunkowskazu przy wyjeździe z przystanku, wypuszczanie ludzi na jezdni, a nie w zatoczce, wymuszenia pierwszeństwa, przejeżdżanie na czerwonym. Codziennie widzę takie sytuacje, ale z reguły o nich zapominam.


@Ogau: Odnieśmy się po kolei:

"brak kierunkowskazu przy wyjeździe z przystanku"

- Niewybaczalne. Włączanie się do ruchu przez autobus, zwłaszcza w terenie zabudowanym zawsze powinno być sygnalizowane kierunkowskazem. Zgoda. Tym bardziej, że:

"Kierujący pojazdem, włączając się do ruchu, jest obowiązany zachować szczególną