Wpis z mikrobloga

#rock #polskamuzyka
#cultowe (1032/1000)

Bończyk / Krzywański - Tita z płyty Depresjoniści (2005)

Pokazywałem ich w odcinku nr 600 i pamiętam że zdziwiłem się wtedy pozytywnym odbiorem :)
Tak jak pisałem wtedy - dość eklektyczny twór, w którym jednak da się odnaleźć sporo elementów z Republiki (wiadomo, personalia). Płyta jest bardzo zróżnicowana, są też mocniejsze fragmenty i może jako całość to nic wielkiego, ale mam swoje ulubione fragmenty, nawet po kilkunastu latach.

Ten konkretny numer mi się zapamiętał przez tę fajną linię gitary w zwrotkach i wyrazisty bas. Do tego taki trochę "rozmarzony" i rozpływający się klimat. Ostatecznie to jednak niewiele się tu dzieje :)

PS. nie, nie śpiewa tu Olga Bończyk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

------------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Kiedyś przez tysiąc dni postowałem tu piosenki które z różnych względów weszły mi w głowę w ciągu ostatnich 20 lat. Teraz wrzucam już niekoniecznie codziennie rzeczy, które wtedy nie zmieściły się na liście, które mi się przypomniały, lub których słucham aktualnie. W dalszym ciągu szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne.
https://rateyourmusic.com/~cultowe
cultofluna - #rock #polskamuzyka
#cultowe (1032/1000)

Bończyk / Krzywański - Tita...