Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pomóżmy sobie wspólnie, Panowie - męska solidarność ponad podziałami! Przykładowa sytuacja:

- Mam 31 lat, mieszkam w Żywcu, kwalifikacja w wieku 18 lat, kategoria A.
- Na 100% nie zamieram brać udziału w żadnych szkoleniach, poborach, ani składaniu przysięgi.
- Jestem zameldowany w mieszkaniu należącym do rodziny, to formalnie siedziba mojej jednoosobowej #dzialalnoscgospodarcza. #firma
- W ostatnich latach miałem (częściowo udokumentowane) problemy ortopedyczne i neurologiczne.
- Jestem (niestety?) zaszczepiony przeciwko Covid.
- Jestem słuchaczem studiów podyplomowych online. #studia #studbaza #student
- Kilka lat temu przez kilka lat leczyłem się na #depresja i #nerwica (mam je nadal, po prostu przerwałem leczenie). Niedawno zmarł bliski członek mojej rodziny.

Mój plan to:

1. Nieprzyjmowanie (i przestrzeganie rodziny przed przyjmowaniem) poleconych adresowanych do mnie z instytucji wojskowych. Listonosz czasem wrzucał je z automatu do mojej skrzynki, więc chyba trzeba się z tego wycofać (mówiąc, że te wymagają osobistego potwierdzenia przeze mnie, inaczej awizo).

2. Wizyta u poprzedniego psychiatry, który prawie na pewno zrozumie moje okoliczności - co dokładnie mu powiedzieć? Co najlepiej byłoby mieć w dokumentacji? Wiadomo, że odpada jakaś schizofrenia, której nie mam - ale poważna fobia/PTSD związane z wojną bardzo pasują do objawów.

3. Konieczność opieki nad starszym członkiem rodziny (niesformalizowanej), z którym wspólnie mieszkam. Może jakieś oświadczenie ze strony tej osoby?

4. Konstytucja, przepisy dotyczące braku przymusu, i przekonania religijne.

5. Odpada wyjazd (rodzina mnie potrzebuje), chyba odpada wymeldowanie (firma jest tu zarejestrowana, musiałbym wszędzie zmieniać/wykreślać adresy, etc).

Jak zatem zmaksymalizować szanse na uniknięcie poboru/ćwiczeń i wszystkich ich konsekwencji?
Na ile % szacujecie średnią, całkowitą procentową skuteczność ww. podejścia?

Zapraszam do dyskusji i wzajemnej pomocy. Komentarze z baitami i popierające przymuszanie mężczyzn do poświęceń ignorujemy.

#pytanie #prawo #wojsko #wojna #armia #sluzba #sluzbawojskowa #lekarz #medycyna #psychiatria #psychiatra #leczsiezwykopem #obowiazkowecwiczeniawojskowe #pieklomezczyzn #prawamezczyzn

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638b69674bf3873cacedbb11
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Pomóżmy sobie wspólnie, Panowie - m...

źródło: comment_1670087792Joq5PUg2XWC8P83fM6PlT7.jpg

Pobierz
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania:
1. Przyjdą panowie w czerwonych beretach i Cię dostarczą do jednostki
2. Nikt Ci tego nie kupi w WKU musisz mieć konkretną chorobę
3.Pierwsze pytanie będzie czy jest ktoś inny kto może się nim zająć jeśli tak to odpada
4. Widzę tu jakiś potencjał ale musisz ogarnąć se jakiegoś prawnika i z nim to skonsultować
5. Tu widzę potencjał bo marna szansa że ktoś Cię deportuje na służbę wojskową oczywiście
@AnonimoweMirkoWyznania: w momencie gdy nie odbierzesz dwóch poleconych z WKU a masz meldunek, to z automatu stajesz się poszukiwanym. Jest tez możliwość ze żandarmeria sprawdzi czy jesteś w domu.
Jedyne wyjście to wymeldować się z kraju.
Ew możesz pojechać na komisje i powiedzieć swoje zdanie i że się nie zgadzasz. Pewnie będzie jakiś wyrok w zawieszeniu.
Innych opcji nie znam.
Żółtepapiery: Z tego co ja znalazłem w internecie, jeśli chcesz tego uniknąć to L4 ratuje dupe, no bo to logiczne że musi, takie jest prawo, ale tylko na jakiś czas, bo przekłada termin ćwiczeń. Wyznaczą ci albo odrazu następny albo kolejnym listem coś przyjdzie. Najlepiej weź tą całą dokumentacją chorobową i skontaktuj sie z tymi co tam organizuja te komisje wojskowe ze twoj stan zdrowia od pierwszje komisji w wieku 18
UzależnionyWładca: @Reretos: Okej, pytanie, czy to nie gotowanie żaby albo nie otwieranie furtki do przyszłych powołań. No i o jakim jednostkowym prawdopodobieństwie mówimy? 0.1%? 10%?

@mial85:
1. Będzie im się opłacało inwestować koszty i wysiłek w doprowadzenie jednego gagatka, który i tak będzie uciążliwą wartością ujemną?
2. No a silna depresja albo silne PTSD nie jest chorobą?
3. Nie ma.
4. Pytanie, czy na Wykopie nie moglibyśmy razem poszukać
@AnonimoweMirkoWyznania:

chyba odpada wymeldowanie (firma jest tu zarejestrowana, musiałbym wszędzie zmieniać/wykreślać adresy, etc).


Jakbyś ogarnął jak wygląda sprawa wymeldowania z miejsca rejestracji firmy to weź mnie zawołaj, sam (nieudanie) próbuję to ogarnąć. Pracuję zdalnie i ciekawi mnie kwestia wymeldowania i np. włóczenia po całej UE z laptopem po kilka tygodni w każdym kraju bez stałego adresu. Właściwie liczy się tylko czy to dozwolone i czy chociaż oddala ryzyko wojska
Nieprzyjmowanie (i przestrzeganie rodziny przed przyjmowaniem) poleconych adresowanych do mnie z instytucji wojskowych. Listonosz czasem wrzucał je z automatu do mojej skrzynki, więc chyba trzeba się z tego wycofać (mówiąc, że te wymagają osobistego potwierdzenia przeze mnie, inaczej awizo).


@AnonimoweMirkoWyznania: dwukrotnie nieodebrane awizowane listy są traktowane jako dostarczone, durny punkt.

Na ile % szacujecie średnią, całkowitą procentową skuteczność ww. podejścia?


@AnonimoweMirkoWyznania: 0%, durnie kombinujesz.

Opcje widzę dwie:

- zacznij się