Wpis z mikrobloga

Po 1 to nie jest żaden fake jest wywiad z Rozmowa z ppłk Danielem Jurewiczem, szefem Wojskowego Centrum Rekrutacyjnego w Sieradzu https://nasze.fm/archiwumdzwiekow czyli dawnym WKU

W skrócie z tego co zrozumiałem to póki co to jest wezwanie do stawienia się do jednostki w celu weryfikacji człowieka, omówienia ćwiczeń, szkoda że nie badają człowieka ponownie bo o tym nic nie było powiedziane ? A nie kartę powołania bo ta oznacza ćwiczenia.

2. Byłem tylko na komisji, nie byłem nigdy przypisany do żadnej rezerwy czy mogę dostać wezwanie ?
Jest wyjaśnione w wywiadzie że tak zgodnie z nową ustawą każdy po komisji jest w tak zwane rezerwie pasywnej i głównie do ludzi którzy nie mieli nic wspólnego mają być wysyłane te listy.

3. Jeśli ktoś na komisji dostał kategorię D czyli nie zdolny do służby w czasie pokoju, to niby tego pilnują i nie wzywają takich osób

4. Czy jak nie dostałem wezwania to jestem bezpieczny ?
Nie, mają zamiar wysyłać do końca lutego i z tego co zrozumiałem to dopiero 1 tura ćwiczeń, czyli mają być kolejne

5. Jestem ciekaw kto głosował ZA tą ustawą jakie partie, może ktoś podesłać chciałbym wiedzieć na kogo nie oddawać głosu w przyszłych wyborach, bo pis to wiadomo że jest skreślony.

6.Ćwiczenia kończą się przysięgą wojskową, to mnie w sumie najbardziej martwi bo to pewnie wiąże się już z o wiele większymi obowiązkami, możliwościami wysłania na dłuższe ćwiczenia

7. Cała sytuacja jest dla kuriozalna, jest wojsko zawodowe, które nic nie robi jak jest potrzebne wojsko to wysyłają WOT w czasie pokoju tylko sobie ćwiczy i jeździ na poligony czasami a jak ktoś chce to jedzie na misję oczywiście sporo zarabiając a na koniec po 15 latach pracy na emeryturę XD Jest WOT, legia akademicka tam jak jesteś to dostają pieniądze z gotowość bojową. A ty jako zwykły obywatel po przysiędze masz robić to samo, być w stanie gotowości bo mogą cię wezwać ale nic nie dostajesz XD

8. Jak chcieli zrobić obowiązkowe przygotowanie wojskowe jak oni to nazywają to było trzeba zabrać jeden miesiąc z liceum/ technikum ewentualnie po egzaminach maturalnych od razu brać, a nie teraz jak człowiek ma życie ułożone, pracuje i ma różne zobowiązania. A dalej uważam że nie ma realnego zagrożenia ataku Rosji na Polskę, nie wierzę w tą propagandę Pisu że gdyby nie wysokie ceny paliw to rosyjskie czołgi by stały w Wawie, Inflacja przez Putina, ciągle tylko straszą, bo zastraszonymi ludźmi łatwiej sterować. Jakby Rosja chciała zaatakować to dawno by to zrobiła z terytorium Białorusi tak jak to zrobili z Ukrainą więc w żadnej bajki tez nie wierze że gdyby nie Ukraina to u nas by była Wojna.

#niebieskiepaski #obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko
  • 16
5. Jestem ciekaw kto głosował ZA tą ustawą jakie partie, może ktoś podesłać chciałbym wiedzieć na kogo nie oddawać głosu w przyszłych wyborach, bo pis to wiadomo że jest skreślony.


@lentilek: https://www.wykop.pl/link/6928055/#comment-112839499
wybór to chyba emigracja i zrzeczenie się obywatelstwa, bo ja za ten kraj nie zamierzam walczyć, ma tonąć jak moje życie musiało tu tak wyglądać
Konfederacja znów miała rację? Ziobro zdziwienia.


@ziuaxa: XDDDDDDD

Prawie pół Konfederacji głosowało za, jeden nie głosował, reszta się wstrzymała (nie, nie głosowała przeciwko, tylko się wstrzymała czyli de facto dopuścili ustawę bez sprzeciwu) a typ twierdzi, że to jedyna prawdziwa opozycja, która była przeciwko. XDD

Bujda do kwadratu. Konfederacja jak najbardziej była za tą ustawą, bo oni przymusowy pobór też by chcieli przywrócić. Podejrzewam, że jedyny powód dla którego część się
@Roquefort: Z tego co rozumiem to ustawa przerzuca wszystkich do rezerwy pasywnej, ale kat. D nie może służyć w czasie pokoju ale czy ćwiczyć ? Tego nie wiem, z tą kategorią D to ten wojskowy powiedział że takich nie biorą, bo to niby nie według przepisów.