Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@calinowski: Chcialbys na polu walki polegac na kobiecie? Czy aby napewno twoim zyczeniem jest to aby kobiety, tak samo jak mezczyzni byly wysylane tam gdzie sa konflikty zbrojne? Bo ja np. podczas wymiany ognia z wrogiem wolalbym bym byc otoczony osobnikami ktorzy sa wstanie przynajmniej udzwignac swoja amunicje i wyposazenie. Nie mowie juz o takich rzeczach jak oslona czy przenoszenie rannych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@calinowski: Bo np czasami podczas cwiczen zolnierze dostaja plecaki po 60kg i maszeruja z nimi po kilka godzin. Gdy dasz taki plecak kobiecie to zlamie sie w pol. To ze kobiety sa szkolone w wojsku wcale nie znaczy ze maja takie same zdolnosci jak mezczyzni.
Bo np czasami podczas cwiczen zolnierze dostaja plecaki po 60kg i maszeruja z nimi po kilka godzin. Gdy dasz taki plecak kobiecie to zlamie sie w pol


@ZaufajMi: To nie ma nic wspólnego z płcią. Gdybym ja dostał 60kg plecak to też bym się złamał na pół.

Bo ja np. podczas wymiany ognia z wrogiem wolalbym bym byc otoczony osobnikami ktorzy sa wstanie przynajmniej udzwignac swoja amunicje i wyposazenie. Nie mowie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zbyszek93: Chyba zle mnie Zbyszek odebrales. Podczas walki chcialbym byc otoczony zolnierzami ktorzy moga chodzic godzinami z plecakami po 60 kg. Chcialbym tez aby byli w stanie wytzymac psychicznie swistajace kule nad glowami podczas gdy siedza w okopie 5 dzien srajac pod siebie i dalej sa w stanie podejmowac logiczne decyzje. Ja tego nie wytrzymam, z tego co mowisz ty tez tego nie wytzymasz i 99% kobiet tez tego noe wytrzyma.
@calinowski wydaje mi się, że dla państwa jest lepiej wysyłać młodych chłopców i w ogóle chłopów, bo co za pożytek z kobiet tam, jak większość opiekuje się dziećmi, a młode kobiety mogą rodzić następnych żołnierzy czy ludzi którzy zastąpią tych co zginą. Też byłoby dziwne, gdyby wasze matki jak mają powiedzmy 40 - 50 lat jechały na front xd