Wpis z mikrobloga

Jak jest z tabletkami z minoxem? Brał ktoś? Są jakieś o wiele większe skutki uboczne, z racji tego że minox jest wchłaniany od wewnątrz? Taki piguły z tego co się orientuję są na receptę, prawda? Jako że mam ŁZS to smarowanie się nawet pianką z minoxem odpada bo mam podrażnienia, także tabletki by były fajną alternatywą...i szybszą. Gdyby ktoś się podzielił doświadczeniami, był bym wdzięczny.
#minoxidil #lysienie
  • 24
@Sig_mar: zakraplasz sobie tyle zeby dostarczyc sobie pozadana ilosc mg substancji czynnej (a ile to dokladnie to matematyke i pomiary zostawiam tobie). To czy raz czy dwa to znowu to twoja wola (ja stosuje raz dziennie bo tak jest wygodniej). Z psikaniem do mordy to troche metafora (choc nie do konca xd) bo mozna psikac sobie bezpsrednio ale ja wkraplam sobie do szklanki z woda i wypijam, lecz czasem jesli nie
@maxiek:

wkraplam sobie do szklanki z woda


Woda nie spowoduje jakiegoś...rozpuszczenia substancji albo zmniejszenia jej skuteczności? Poza tym dzięki wielkie za wyczerpująca odpowiedź ;)
@Sig_mar: nie, woda nie spowoduje zmniejszenia potencjalu substancji (jakby to mialo dzialac z reszta? XD - w zoladku tabletka miesza sie z zarciem i sokami zoladkowymi i ma sie dobrze XD)
@maxiek: Jeszcze tylko takie pytanie - 2% minoxu to rozumiem 20mg na 1ml, czyli teoretycznie starczy 1/4 1ml z butelki 2% minoxu raz dziennie? Czy źle kojarzę? Bo niby doustnie to powinno się brać koło 4mg. Chyba że są jakieś inne dane na ten temat.
@Sig_mar: leki na nadciśnienie powodują odblokowanie kanałów potasowych w ciele, co może powodować wzrost prolaktyny, u mnie wyleciała w kosmos i odstawiłem minoxa, a psikałem tylko na twarz
@tullion: Uzywałem minoxa na twarz i głowę i nie miałem żadnych ubocznych efektów - prócz tych związanych z ŁZS przez co musiałem z minoxem przystopować, bo mi skórę wysuszał.

prolaktyny


z ciekawości, czemu mam się obawiać jej wzrostu/po czym rozpoznam?
@Sig_mar: ogólnie jest to estrogen, może zatrzymywać dużo wody w organizmie, pośrednio podbijać dht co może spowodować trwałe łysienie, mogą włosy wypadać też bez pomocy dht, problemy z erekcją. Ogólnie to wszystko to u siebie zauważyłem dlatego zrobiłem badanie
@tullion: Cholera, to trochę teraz człowiek ma mętlik w głowie ( ͡° ʖ̯ ͡°) z drugiej strony, już ten minox na brodę brałem przez rok + na włosy krócej, ale też i nie zauważyłem żadnych takich objawów. No nic, można spróbować.

I dzięki za zwrócenie uwagi na ten problem.