Wpis z mikrobloga

Czemu niektórym wykopkom taki ból doopy sprawia myśl że nie każda kobieta chce być matką? Zwalają winę na jakieś farmazony, sytuacje polityczne i inne wymysły, a ze swojej perspektywy powiem, że można dzieci nie prostu nie chcieć i tyle.

Ja nigdy nie chciałam mieć dzieci, od kiedy pamiętam, od podstawówki, przez gimnazjum, liceum potem studia aż do teraz. Dzieciństwo przypadło mi na lata 90, więc nie było jeszcze tyle lewactwa i głośnego feminizmu. Ba, nie mialam wtedy nawet internetu. Nikt nie wywarł na mnie wpływu, nikt mnie do niczego nie namawiał, nikt mi niczego nie sugerował. Sama na to wpadłam, po prostu mając świadomość pewnych rzeczy.

Co jest złego w tym że ktoś nie widzi się w roli matki? To tak jakby mieć pretensje do kogoś, że woli być muzykiem a nie lekarzem xD nie każdy ma predyspozycje do zostania kimś konkretnym, po to jest wolna wola by podążać za własnymi wyborami a nie robić to, co inni chcą. Jak ktoś chce robić karierę to niech robi, może wyjdzie mu to 10 razy lepiej niż urodzenie dziecka w bólach i rezygnacja z własnych potrzeb czy odwracanie życia do góry nogami.

Seksistowskie i chamskie oraz debilne jest również twierdzenie, że kobiety wyzbyły się "jedynej zalety jaką było bycie matką". Przecież to jawna manipulacja! Kobiety są różne, mają różne inne zalety niż produkcja dzieciaków. Ktoś kto postrzega kobietę jedynie pod tym kątem jest ograniczony. Takie teksty to nic innego jak próba wywarcia wpływu na decyzje kobiet, wzbudzenie w nich poczucia winy, bycia niekompletną, niedoskonałą. "Zrobię sobie dzieciaka bo co ludzie powiedzą".

Nie można dać się temu omamić, dzieci powinny mieć kochających rodziców, a nie czuć, że urodziły się z łaski starych którzy chcieli uniknąć plotek, becikowego a w zamian dostać 500+.

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #dzieci #antynatalizm
  • 14
@AlienFromWenus: Bo wg starej logiki = Nie masz dziecka, to nie ma miłości w związku. ( ͡º ͜ʖ͡º) Po za tym kobiety mają termin do którego mogą bezpiecznie urodzić dziecko i dzisiaj jest to zazwyczaj max okolica 45 roku życia. My mężczyźni nie mamy takiego dylematu czasu, dlatego też wielu starszych mężczyzn ma młodsze żony i dzieci. Po za tym większość mężczyzn chce zostawić po sobie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
tylko weź pod uwagę, że im będziesz starsza to coraz więcej twoich koleżanek i przyjaciółek będzie w związku i będzie posiadało dzieci. Głównym tematem rozmów podczas waszych babskich wieczorów i spotkań będą właśnie dzieci. Później oczywiście kwestie rozwodów, zdrad i etc. Więc szykuj się na niejedną dramę. Good luck.

@Quentof: czy to ma być subtelna porada, aby strzelić sobie bombelka, bo koleżanki mają/będą mieć i czeka ją posucha towarzyska? XD skąd
@AlienFromWenus:

Nie można dać się temu omamić, dzieci powinny mieć kochających rodziców, a nie czuć, że urodziły się z łaski starych którzy chcieli uniknąć plotek, becikowego a w zamian dostać 500+.

Dokładnie to. Tyle jest patologii rodzinnej, niechcianych dzieci, ale jak ktoś świadomie z dzieci rezygnuje, wiedząc że były właśnie takim dennym rodzicem, to jest kwik. Nie mam pojęcia z czego to wynika, jedynym sensownym powodem może być tylko zawiść, że
@Quentof: może jest to czyjaś rzeczywistość, ale jak już wyżej napisałam - jako mężczyzna raczej nie siedzisz na babskich spotkaniach, więc nie możesz tego oprzeć o własne doświadczenia, a przeważające doświadczenia moje i moich bezdzietnych koleżanek są takie, jak napisałam - dzieciate kobiety nie mają czasu ani ochoty na spotkania, z biegiem czasu relacja z nimi się naturalnie rozluźnia lub wręcz całkowicie urywa. Facetom jest łatwiej się wyrwać z kieratu i
@ksanthippe:

#!$%@?ąc już od dzieci. Ja w zasadzie nie mam koleżanek, ale jakbym miała to pewnie byłyby już dzieciate. I teraz facet sobie w weekend wyjdzie do kolegów na piwko a ja nie mam za bardzo z kim, bo brak koleżanek, jednak jeśli trafiłby się jakiś kolega, to nie miałabym problemy by wyjść, tylko znowu jest to źle widziane przez niektórych, bo w końcu mam niebieskiego to co mi towarzystwo innych