Wpis z mikrobloga

#obowiazkowecwiczeniawojskowe Ogólnie jestem raczej lewicowy, gospodarczo gdzieś w centrum, światopoglądowo na lewo.

I zawsze bawił mnie akurat jeden pogląd na lewicy - że feministki walczą o równouprawnienie. Nie o prawa kobiet, tylko równouprawnienie. Myślę, że w końcu upadnie ta fałszywa dychotomia jakoby feministki dawały jakiekolwiek #!$%@? o prawa mężczyzn czy równouprawnienie tak samo jak o prawa kobiet.

Cały ten pomysł z "obowiązkowymi ćwiczeniami" jest oczywiście obrzydliwy, mam nadzieję, że jak najwięcej osób to ominie, mam nadzieję, że może PiS się po prostu z tego wycofa jak zacznie robić się za duży smród, choć to mało prawdopodobne. #!$%@?ć niewolnictwo w XXI w. pod jakąkolwiek postacią.

Dla zapatrzonych w mundury i fascynujących o wielkiej Polsce łebków i patusów z prawej strony, jeżeli macie resztki rozumu to sami spójrzcie jak obecnie wygląda #wojna i nowoczesne #wojsko Rosjanie są #!$%@? MASOWO mieleni, masowo, bo jedyne co mają to ilość, obecnie jeden gość z dronem siedzący gdzieś w ciepłym miejscu może rozwalić cały oddział kamratów, którzy idą tam na śmierć. Te ćwiczenia NIC nie zmienią w kontekście naszej siły obronnej, ja czy ktoś inny po miesiącu ćwiczeń będzie tak samo bezużyteczny jak przed nimi wobec żołnierza zawodowego z nowoczesną technologią. Nasze orły intelektualne, generałowie i oficerowie psia jego mać nie chcą się z tym chyba pogodzić. I dalej po tylu latach o wojsku jest tylko jedno słuszne powiedzenie - "nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera". I taka jest smutna prawda, wojsko zamiast stawiać na topowe stawki dla speców od IT, logistyki czy innych specjalizacji przydatnych w wojsku, to polskie wojsko woli Areczka, który maturę zdał na 30%, ale przynajmniej jest głupi i chętnie wykona rozkazy.

Piszę to pod wpływem rozgoryczenia, że w XXI w. odbywa się taki syf, ale mam nadzieję, że to co napisałem jest zrozumiałe.
  • 7
I zawsze bawił mnie akurat jeden pogląd na lewicy - że feministki walczą o równouprawnienie. Nie o prawa kobiet, tylko równouprawnienie. Myślę, że w końcu upadnie ta fałszywa dychotomia jakoby feministki dawały jakiekolwiek #!$%@? o prawa mężczyzn czy równouprawnienie tak samo jak o prawa kobiet.


@Sinn: nigdy nigdzie feministki nie walczyły o równouprawnienie, jest to mit i manipulacja

nawet te słynne feministki w USA które ponoć walczyły o prawo do głosowania
@NiebieskaFantaZero Tak, myślę, że przez miesiąc nic się nie nauczysz a morale, które też są bardzo ważne będą zerowe nawet jak się czegoś nauczą ci ludzie. I skąd weźmiesz drona dla każdego podczas prawdziwej wojny? Polska absolutnie nie ma tyle sprzętu.
@NiebieskaFantaZero Właśnie widać jak zajebiście idzie kacapskim poborowym bez morali. Wielkie sukcesy osiągają poborowi w starciu z technologią i wywiadem z zachodu używanym przez Ukraińców.
@Sinn: jeden gosc z dronem moze i rozwali kilku wojaków, jednak tereny zajmuje się fizycznie wysyłając ludzi. A wróg też swoje zabawki wyśle w drugą strone także bez mięsa się nie obejdzie
@Pawaello1 No i spoko, mamy WOT. Każdy kto uważa, że jest warty tyle co nic (po prostu pionek do zabicia) powinien przede wszystkim zglosić się do psychiatry bo ciężko o gorszą samoocenę. Ale jeżeli nie do psychiatry, to niech pójdzie do WOTu, albo jeszcze lepiej wprost do wojska. Ja nie zmuszam żołnierzy, żeby pracowali miesiąc w mojej branży pod przymusem, oczekuję tego samego w drugą stronę.