Wpis z mikrobloga

nic nie usuwałem, bo cytowałem pkt 1 i 2, a nie cały artykuł - nie ma on związku z tym, że taki obowiązek jest


@Niebieski40: no ale jak odwołujesz się do obowiązku a są jasno opisane wyjątki to wypada je zacytować.

czyli wg Ciebie powinniśmy jak pisiory stosować wybiórczo prawo?


te przepisy są sprzeczne same że sobą. Najpierw tekst o tym że obowiązkowa służba wojskowa i że wszyscy obywatele są równi
@Suheil-al-Hassan: to cię abw czy inna służba prześwietli i jak znajdzie chociaż jeden głupi wpis na wykopie w stylu "jazda z onucami", kiedy to wszyscy się podniecali wojną polsko-ukraińską, to idziesz w kamasze XD
myślisz, że ci ludzie w woju to są głąby 60 letnie i nie wiedzą, kogo biorą?
To są Twoje podejrzenia czy realia?


@Suheil-al-Hassan: to są realia, wojsko ma dostęp do informacji jakie masz wykształcenie, co potrafisz etc.
Jeśli masz jakąś umiejętność, którą się da zaadaptować do warunków wojskowych to wtedy dostajesz wezwanie.

no, na pewno 30 letni mirek piwniczak z nadwagą się nada. xD


nadwaga nie zmienia niczego w kwalifikacji wojskowej, dopiero wysoki stopień otyłości
@Suheil-al-Hassan: bzdury to ty opowiadasz, bo otyłość a nadwaga to są 2 różne rzeczy XD
Tak jakbyś napisał "no panowie, ja mam wadę wzroku, mnie chyba nie wezmą", a za chwilę "MI CHODZIŁO O TO, ŻE JESTEM ŚLEPY, UŻYŁEM UPROSZCZENIA"

@Niebieski40: fajnie, że obywatelami w tym przypadku są tylko mężczyźni(dodatkowo dyskryminowani ze względu na płeć wysokością wieku emerytalnego ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) Ale do pracy nie mogę dać ogłoszenia, że zatrudnię tylko mężczyznę( który może więcej podnosić wg norm BHP) bo grozi mi sąd pracy.