Wpis z mikrobloga

W pracbazy szukali pracownika. Budzet 8k brutto.
Znalazla sie osoba ktora ogarniala, miala doswiadczenie i powiedziala na rozmowie, ze chce4- 4,5 brutto.
Kur... wszystko drozeje, raty kredytow 2x a specjalista chce robic za 4,5k brutto.. Dlaczego ludzie daja sie tak #!$%@? korporacjom, ludzie ktorzy dostali od rodzicow mieszkanie, samochod niszcza rynek pracy......


#pracbaza #korposwiat #zalesie
#polska #karton #praca #pracait
  • 13
ludzie ktorzy dostali od rodzicow mieszkanie, samochod niszcza rynek pracy


@prostymysliciel:
To w sumie racja. Jak nie musisz się przejmować opłacaniem kredytu czy wynajmu ani większymi zakupami typu samochód to i za najniższą w tym kraju da się całkiem przyzwoicie żyć a ze średniej to już nawet wygodnie. To jest absurd, że wydatki mieszkaniowe pożerają więcej niż najniższa czy ponad połowę średniej pensji.
Siema, jestem na tym obrazku, chociaż nie mam na własność ani domu, ani samochodu, ani wsparcia najbliższej rodziny

Przez pierwszą połowę roku brałem udział w rekrutacjach w branży, w której mam dość intensywne ale krótkie doświadczenie. Prosiłem o 4000 zł netto (wydawałbym ~60% wypłaty na mieszkanie + jedzenie). Dostawałem odpowiedzi tylko z ofert na juniora i propozycją zejścia do 2600 zł netto.

Od drugiej połowy roku składam CV na java deva. Brak