Wpis z mikrobloga

Mogę prosić o pomoc w doradzenia jakiego kompa złożyć? Myślałem o czymś z tym stylu. Wszystkie lub większość części będę kupował używane w zależności od różnicy w cenie. Obudowę Ventum i cooler cpu Gelidphantom będę miał z poprzedniego komputera. Co byście mi doradzili jak chcę ograć cybera, rdr2 na monitorze utrawide w 1440p?
Ryzen 5600 bo go podkrece no i to chyba najlepszy wybór co do ceny.
Czy do niego nie lepiej już iść w pamięci 4000, bo one podobno mogą dać większą wydajność przy podkręceniu?
Jakie wtedy ramy bo najtaniej będzie cruciale 3600 cl16 ale nie było ich akurat w xkom żeby pokazać w koszyku a jak 4000 to nie wiem ale powinny być, ale powinny wyjść chyba z 500zl za 16gb?
Mobo niekoniecznie musi być to, muszę zobaczyć co będzie wytrzymywać temperatury, ale raczej to sobie poradzi. Nawet mogłoby być tańsze nie mówię że nie.
Rtx 3080 raczej zostaje, i myślę że wezmę używany aby było taniej.
Zasilacz do takiego zestawu 750w czy więcej?
#pcmasterrace #komputery
Pobierz interpenetrate - Mogę prosić o pomoc w doradzenia jakiego kompa złożyć? Myślałem o cz...
źródło: comment_1669982145wPcgl5DzkeszRcflUA8wEx.jpg
  • 34
@interpenetrate: to już w zasadzie koniec AM4 i jeżeli chcesz składać na tym to chyba lepiej wziąć np taki 5700x. W przypadku nowych to jest tylko 300zł różnicy, a masz 2 dodatkowej jaja a prądu ciągnie tyle samo 65W.

Druga sprawa do dobranie płyty głownej z dobrą sekcją zasilania + najlepiej jakby miała 2 slot m2 nvme (min. 1 to). Wtedy wywalasz tego cruciala na sata i bierzesz jakis m2 na
to już w zasadzie koniec AM4 i jeżeli chcesz składać na tym to chyba lepiej wziąć np taki 5700x. W przypadku nowych to jest tylko 300zł różnicy, a masz 2 dodatkowej jaja a prądu ciągnie tyle samo 65W.


@widmowy_dziobak: a zobacz to i powiedz co myślisz, bo te 300zł więcej to chyba na jakiejś jednej promocji na black friday? W każdym razie dlatego na razie stawiam na 5600, potem może wrzucę
@interpenetrate:
Szybkość dysku ma przełożenie w grach - zobacz sobie takie AC Valhalla ile się uruchamia i jak się mapy wczytują po przenosinach postaci na nvme i na ssdlub hdd chociażby. 600 a 3600 to różnica.

To, że koniec to nie, że nie opłaca, tylko trzeba być świadomym tego, że nie zrobisz upgrade już. (ja robiłem np z ryzena 3600 na 5700x). Inna sprawa, że ceny AM5 sa zaporowe póki co.