Wpis z mikrobloga

Właśnie jadę tam gdzie szumią knieje, patrząc przez szybę mam wrażenie,że dziś jest taki idealny dzień żeby rozpalić ogień, postawić na nim żeliwny kocioł i zrobić gulasz z dziczyzny, z jałowcem, grzybami, które jeszcze niedawno zbieraliśmy, może piwem lub winem.

Ja niestety nie mam kociołka, może Mikołaj przyniesie, ani też dziczyzny () Za to oczyściłem sobie ostatnio kilogram dobrej wołowiny, pokroiłem i zawakowałem już z przeznaczeniem na gulasz, lub na mielenie do Ragu.

No i Mirki, po co to piszę, bo w zasadzie to konkretnego pomysłu na ten gulasz też nie mam. Jest może ktoś kto podrzuci jakiś ciekawy, aromatyczny przepis na taki gulasz, są tu pewnie też jacyś kociołkowcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jałowiec, grzyby, wino lub piwo. W te klimaty myślę celować, ale z chęcią posłucham wszystkiego sensownego.

Dobrze popatrzeć na ogień...

@paramyksowiroza coś może ʕʔ

#gotujzwykopem
#gotowanie
Pobierz Ziemniak43212 - Właśnie jadę tam gdzie szumią knieje, patrząc przez szybę mam wrażeni...
źródło: comment_1669978075Cl7FWP4Es0W5LExYMwbEYT.jpg
  • 7
@Ziemniak43212: Ja może nie znam przepisu na gulasz, ale zauważyłam ostatnio że smak perły się zmienił na bardziej… chemiczny? Do tego po kilku godzinach głowa boli niemiłosiernie jak nigdy wcześniej ( ͡° ʖ̯ ͡°) czy też to zauważyłeś?
@Dy8ala94: Tak. Ta perła jest wypuszczana tylko na Lubelszczyźnie. Jest w brązowej butelce, poza województwo Perła wypuszcza w tych zielonych. Dla mnie jest różnica dla znajomych też
Ta w brązowej jest jakby bardziej esencjonalna, wyrazista i goryczkowa, a ta w zielonym taka wodnista, nijaka.

Poza perłą różnej maści znaną wszystkim, Browary Lubelskie wypuszczają jeszcze małe piwo o tej samej nazwie co województwo. Tak się składa,że akurat idę wymieniać z kumplem olej
Pobierz Ziemniak43212 - @Dy8ala94: Tak. Ta perła jest wypuszczana tylko na Lubelszczyźnie. Je...
źródło: comment_1669986227Xz00CjecydpfRqpEnyj4cS.jpg