Wpis z mikrobloga

@KapitanZabek
Składniki na 3 pizzę:

1kg mąki
0,5 kostki drożdży
1 czubata łyżka soli
4 łyżki oliwy
Ok 250 ml ciepłej wody
1 łyżeczka cukru

Przygotowanie:

Drożdże rozpuścić w kubku z ciepłą wodą i łyżeczką cukru.
Zostawić do wyrośnięcia po czym połączyć w misce z pozostałymi składnikami.

Wyrabianie ciasta:

Ciasto nie powinno kleić się do rąk i powinno być elastyczne.
Kulę ciasta przesmarować oliwą i pod przykryciem zostawić na godzinę do wyrośnięcia.
@KapitanZabek nie ma co kombinować. Ciasto możesz zrobić z kalkulatora KMP, a tak to po prostu zrob pizzę na blaszce, wrzuć ulubione składniki i piecz w maksymalnej temperaturze w opcji termoobieg+dolna grzałka, albo tryb pizza. Sos pomidorowy robi się banalnie bo wystarczy delikatnie zblendowac pomidory w puszcze i opcjonalnie dodać szczypte soli i pieprzu. Kup jakieś Mutti w Lidlu. Ser to mozarella w bloku, też z Lidla.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@KapitanZabek:
Mąka:
-typu 00, 70% masy mąki
-typu 720 żytnia, 25% masy mąki
-mąki z semoliny, 5% masy mąki
Woda: 66% masy mąki
Około 2 gramy suchych drożdży
Około 7,5 ml oliwy na każde 100 gramów wody.
Około 3 gram soli na 100 gramów wody

Składniki na ciasto wyrabiaj aż się połączą w elastyczne ciasto. Ciasto obsyp mąką i odłóż w ciepłe miejsce aż podwoi swoją objętość. Palcami rozpłaszcz na placek
Podzieli się ktoś dobrym przepisem na pizzę z użyciem domowego piekarnika?


@KapitanZabek: ciasto na pizzę z przepisów od mirków albo z kalkulatora, sos zrob sam dowolny tylko sprobuj czy dobry, a ode mnie trzy rady - piekarnik nagrzej na maksa, uzyj mozarelli (może być tarta z biedry/lidla) i nie przesadzaj z dodatkami bo robisz pizze, a nie zapiekankę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KapitanZabek: który przepis na ciasto zastosujesz, nieważne. Ważne żebyś zainwestował parę złotych i kupił kamień do pizzy. Inny wymiar czasu pieczenia i smaku pizzy. Po zakupie odkryłem w sobie talent pizzermastera
@KapitanZabek: Ja (a raczej moj maz) robie wg tego przepisu

https://pyzamadeinpoland.pl/2019/10/przepis-na-pizze-neapolitanska/

Jesli chodzi o skladniki to obojetne, jedyne co naprawde warto kupic to lepsze pomidory - to naprawde czuc. Pomiędzy makami nie zauważyłam jakieś specjalnej różnicy, ale tez nie ja wyrabiam ciasto :D no i od paru lat kupujemy glownie Caputo w 5kg workach, ale wczesniej byly grane Basie i inne 00 z marketow.

@mkarweta

dlaczego taki hejt na ananasa? Ja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@M_K_Z: nie uznajesz żadnych świętości, prawda? To uznaj autorytet Pana Roberta Makłowicza, który o pizzy z ananasem powiedział krótko: totalna abominacja, wypaczenie idei pizzy.

Ja z nim nie zamierzam dyskutować. ( ͡º ͜ʖ͡º)