Wpis z mikrobloga

Hejka! Zakupiłem pierwszą płytę 7 calową i teraz mam problem, bo nie wiem, czy to coś związane z moim #gramofon, czy to problem z płytą (sen o warszawie - Niemen).

Są na niej 4 utwory (po 2 na jednej stronie). Wszystko jest ok do momentu końcówki utworu niezależnie od stron i rączka przeskakuje kawałek z powrotem zapętlając w nieskończoność jedną linijkę utworu. Płyta jest nowa, nie używka. Poza tym z obu stron to samo jak wspomniałem.

Próbowałem minimalnie dalej przerzucić ręcznie, ale rączka ma jakby ograniczenie i za bardzo się nie da, bo wraca do pewnego stanu, a jak dam dalej to zatrzymuje płytę. Nie wiem, czy po prostu to nie jest problem z wielkością płyty i mój gramofon uznaje, że już tam nie powinno nic grać/ rączka ma jakieś ograniczenia.

Szkoda, że nie mam żadnej innej 7 calowej to miałbym pewność, a tak to nie wiem niestety, czy mam ją zwrócić. Miał ktoś podobny problem?

Mój gramofon to Lenco LS-300

#winyl #muzyka #niemen #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #pomocy
  • 6
@arc_tic: @arc_tic: Mirku, po części dzięki Tobie udało się rozwiązać problem.

Najpierw przypomniało mi się jeszcze, że mam stary gramofon takiego kompletnego dziada. Nawet nie miałem do niego głośników, ale jak wiadomo i bez tego można odsłuchać płytę i... przeszła cała, więc już miałem pewność, że to coś z tym moim gramofonem.

Poczytałem posprawdzałem i się okazało, że rączka, którą odblokowuję ramię gramofonu zasłania przycisk auto stop, który sprawdza się
@Erimar to fajnie ze coś się udało, jak doczytałem że to automat to tak pomyślałem że tu jest coś nie tak. W każdym bądź razie jeśli podoba Ci się zabawa z gramofonem to bys zainwestował w coś z epoki :)
@arc_tic: rozmawiałem też z ojcem właśnie na ten temat. U niego by pewnie poszło, bo zainwestował w używany, ale porządny. Niestety akurat się rozchorowałem, a że mieszkam w innym mieście to w najbliższym czasie nie wchodzi to w grę, żebym się tam zjawił.

Ja taki początkujący w tych kwestiach. Kiedyś pod wpływem chwili kupiłem, ale kolekcja się rozrasta i w używki i w nowe. Dźwięk jest głęboki, genialny z winyla. No,