Wpis z mikrobloga

@ImNewHere: Nie znam się ale się wypowiem. Ukraina nie może kupić ten system od USA za przysłowiowego dolara? Oficjalnie nikt nie może się doczepić, że USA dają Ukrainie Patrioty. Rosja nie takie cuda wyczynia udają im się wybory z frekwencją 105% więc czemu mieliby nie uwierzyć że Ukraina utargowała dobrą cene? :D
@ImNewHere: No ja nie mogę, przecież tu nie o to chodzi! Gdyby Niemcy chcieli wysłać sprzęt na Ukrainę nie byłoby problemu, ale oni wolą go użyczyć nam i obsadzić swoją załogą. Polakom po prostu pożyczono sprzęt a Błaszczak wypalił z tym dawaniem Ukrainie patriotów. Pożyczanie pożyczonego sprzętu heh, to nie dziwota skąd ten problem. Gdyby USA trzymało swoją broń jądrową w Polsce to nie znaczyłoby, że Ukraina zaraz ją dostanie
@ImNewHere: A według mnie PiS zaczął odrabiać lekcje z dyplomacji. Nasza propozycja przekazania patriotów Ukrainie możliwe że padła dopiero po konsultacji z USA. Amerykanie lubią się bawić w buckpassing, a tutaj jeszcze mogli pośrednio przez Polaków strzelić wizerunkowego lepa Helmutom. Nie oszukujmy się, Amerykanie są mocno niezadowoleni z niemieckiego siedzenia na płocie i trzeba im co chwila przypominać o ich miejscu w szeregu.
@ImNewHere: jak to jest manewr taki sam jak z MiG'ami. "Bardzo poważna eskalacja i włączenie się do wojny" który ma na celu zrobienie z naszego rządu tchórzy po tym jak ogłosili żeby je wysłać na Ukrainę.
@Reakcjonista: Tak,8 lat decydowania o sprawach milionów obywateli,uchwalenie nowych przepisów gdzie kolejne dziedziny życia ludzi są regulowane przez władze + standardowa narastająca korupcja i nepotyzm vs komentarz na wykopie . Jak to są normalni to ja się wypisuje z tych normalnych. To że nie masz na kogo głosować to twoja osobista sprawa związana z sumieniem i godnością ludzką. Nie głosowanie to też jest wybór. Dystansowanie się od tego burdelu powoduje erozje
@Togira_Ikonoka: Widzisz ta wypowiedź działa na mnie, domyślam się że nie tylko na mnie w inny sposób. Mam wrażenie że po drugiej stronie jest obecna inteligencja, czujesz/widzisz różnice? Jak myślisz czemu głosowałem na Konf-onuce? Miałem dosyć tego burdelu i doszedłem do wniosku, że trzeba trzeciej drogi... (trzecia droga hehe to źle brzmi ale wiadomo o co chodzi) Mam przekonania wolnościowe (gardzę wszelkim socjalizmem) i nie mam na kogo głosować.

@adibor:
@Reakcjonista:
- nabieraj się i głosuj na gównopartie jak pis czy konfa
- jestem dojrzały, podejmuję mądre polityczne decyzje

Nie, jesteś kretynem, który nabiera się na polityczne bajki. I na te bajki będziesz nabierał się do końca twojego marnego życia. Pojawi się jakaś nowa wersja pisu z nowymi bajkami, to z ochotą na nich zagłosujesz, bo myślisz, że jesteś tym mądrym. A potem znów będziesz się dziwił, bo przecież miało wyjść
@Reakcjonista: potrzebujesz prowadzenia za rączkę,mówienia ci co masz myśleć i co robić? Tym się różni człowiek od zwierząt że może działać za pomocą rozumu i wolnej woli a nie instynktu podążania za stadem. Może ci jeszcze mają inni ludzie powiedzieć jaka działalność/pracę masz podjąć? Jaka żonę wybrać? Ile mieć dzieci? Co robić w wolnym czasie? Itd sami dokonujemy wyborów i konsekwencje ich należą też do nas. Ja najpierw definiuje swoje cele
@Togira_Ikonoka: Przecież napisałem, jestem wolnościowcem - to zawiera wszystko o czym piszesz, wydawało mi się to oczywiste i nie chciałem się rozpisywać. Zawsze liczę na inteligencję odbiorcy... dopiero jak ktoś się odezwie ma szanse mnie wyprowadzić z błędu. Daję nawet szansę i mimo tekstu "je**ć" i coś tam dalej, wierzę w ludzi (bo jestem wolnościowcem).
Wszystkie powyższe dylematy mam dawano, dawno za sobą, dalej na ten moment nie mam na kogo
Przepraszam, że tak się Wam rozpisałem ale jak coś robię to zawsze staram się to zrobić najlepiej jak potrafię (perfekcjonizm, chyba nigdy w 100% się od tego nie wyleczę). Rzadko już się udzielam na tym portalu, bo przeważnie dyskusje idą jak dwie powyższe. Tzn. kiedy piszesz w spokojnie, rzeczowo i z poszanowaniem, to adwersarz formułuje komunikat emocjonalny i\lub odpuszcza dyskusje. Wraz z przyrostem użytkowników poziom ogólny stabilnie spada, wiadomo. Tu już nawet