Wpis z mikrobloga

Lopp (dawny wielki btc maksymalista) zaczyna wspierać ethereum w casa.
https://twitter.com/lopp/status/1597969459708194819
Mądrzejsze szczury zaczynają uciekać z tonącego okrętu jakim jest bitcoin. Pierwsi z CT byli Udi i Eric Wall.

Wolałbym żeby zostali by z bitcoinem do końca, ale w praktyce ostatnimi bagholderami zostaną tylko dwa typy:
- ludzie którzy nic w ogóle nie ogarniają (jak ktoś nie rozumie jak działa PoW i bitcoin to może serio uwierzyć że to ma jakąś wartość - dużo ludzi po prostu inwestuje za tłumem)
- hazardziści jak Saylor którzy tak się okopali że zmiana pozycji jest niemożliwa (w jego przypadku zabezpieczeniem obligacji jest btc, więc nie może przejść na eth nawet jakby chciał bez nagłej spłaty wszystkiego - zostaje mu tylko pisanie bzdur na twiterze, albo modlenie się żeby rząd usa zbanował eth).

Za kilka lat naganiacze jak Lopp po prostu przestaną bitcoina wspominać w ogóle.
#bitcoin #ethereum #kryptowaluty
megaloxantha - Lopp (dawny wielki btc maksymalista) zaczyna wspierać ethereum w casa....

źródło: comment_1669829907zsrr3du4SADWPV3ZcMXM8I.jpg

Pobierz
  • 14
@decentralizacja: co ty masz z tym bch? napisałem jak wchodziłem, potem była pompa i napisałem jak wyszedłem, chyba nie było między tymi zdarzeniami miesiąca

o ile mniej więcej pamiętam wszedłem na tym pierwszym dołku w sierpniu a wyszedłem na początku września 2017?
@decentralizacja: PoW to zawsze był tylko ponzi scam, na wszystkim zarabiają minerzy a holderzy są tylko bez przerwy dymani ogromną inflacją. Żeby indywidualnie zarobić ktoś inny musi stracić.

Eth przed PoS miał tylko wartość zakładając wyłączenie PoW - trochę to zajęło ale stało się, teraz generuje zyski a ja ze stakowania mam darmowe pieniądze. Taki był mój plan od początku i cel osiągnąłem.

Teraz dymani inflacją w top 10 są już
@decentralizacja: PoW to zawsze był tylko ponzi scam, na wszystkim zarabiają minerzy a holderzy są tylko bez przerwy dymani ogromną inflacją. Żeby indywidualnie zarobić ktoś inny musi stracić.


@megaloxantha: ale bzdury XD kurde nie znasz absolutnych podstaw kryptowalut, co za wstyd.

Każdy może być tym panem minerem i zarabiać. Zapraszam i polecam.
Natomiast w PoS to jest dymanie podwójne, tam tylko już bogaci zarabiają i nawet nie muszą się wykazać
@decentralizacja:

Każdy może być tym panem minerem i zarabiać


Źeby zarabiać trzeba mieć dostęp do najtańszej energii na świecie - co obecnie oznacza głównie Amerykę. Dlatego mining się tak scentralizował, najpierw w Chinach, teraz w Ameryce.
Z ulicy wejść i być zyskownym bardzo ciężko - duzi minerzy mogą sobie zamawiać chipy do kopania bezpośrednio w tsmc podczas gdy mali muszą przepłacać nawet kilkanaście razy kupując np. u takiego bitmain. Sha256 to
Trochę się zgadzam co do btc i też nie podoba mi się obrany kierunek, ale pozostała cześć to ekonomiczne bzdury

na wszystkim zarabiają minerzy a holderzy są tylko bez przerwy dymani ogromną inflacją


W eth jest podobna relacja, ale pomiędzy holderami, a użytkownikami sieci, którzy tracą na eip1559 i braku stakingu

Żeby indywidualnie zarobić ktoś inny musi stracić.


Czemu uważasz, że w eth jest inaczej?

trochę to zajęło ale stało się, teraz
Stakować eth może zwykły człowiek w domu, nie trzeba zakładać firmy, wynajmować hali, kupować jakichś asiców (i przepłacać jak nie jesteśmy ogromną firmą)


@megaloxantha: tak samo kopać w domu może ASIC. może mniej opłacalnie niż w kraju DOBRZE ZARZĄDZANEGO a nie Bolski, ale to już pretensje do rządu - życie nie jest równe.

W ciągu ostatnich 24h kopanie bitcoina pochłonęło ok. $14.5M.


No i elegancko :3
To i tylko to jest
@mimp:

Czemu uważasz, że w eth jest inaczej?


Ktoś płaci za transakcję bo uważa że opłata jest warta mniej niż jej rezultat.
Normalny biznes.

eth nie generuje zysków


$1.8M w opłatach ostatnie 24h
Gdyby PoS był rok wcześniej to byłyby dni gdy wszyscy zarobili nawet $100M.

eth działa w systemie zamkniętym i niemożliwe jest, żeby dodanie nowych eth do puli zwiększało wartość albo jak to określiłeś generowało zyski.


Opłaty to realny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@megaloxantha: mam trochę eth i też #!$%@? mam z opłat na eth ¯\_(ツ)_/¯ więc nie każdy holder ma coś z tych opłat. To czy opłaty za potwierdzenie transakcji idą do 'minera' czy 'stackera' nic w moim życiu nie zmienia. To tylko inna nazwa na chłopa co wykonuje dla mnie usługę.
Jak wyjedziesz mi z tym, że dzięki spalaniu eth moje są warte więcej to moim kontrargumentem jest: moje btc zyskują dzięki