Wpis z mikrobloga

Wątków tego typu juz powstało tysiące, ale nie zaszkodzi dołożyć jeszcze swoją cegiełkę. Jak zaczynaliście naukę programowania? najlepszą strategią jest najpierw obrać swój cel, język a potem przyswajać teorie (np z książek lub blogów) czy uczyc się w jakiejś placówce przystosowanej do tego?
#programowanie #programista15k
  • 12
@TadzioNorek: Najpierw naucz się podstaw na bazie byle jakiego języka, potem porób małe projekty, żeby po swojemu coś ulepić i oswoić się z rozwiązywaniem problemów innych niż w kursach, potem naucz się języka, w którym chcesz szukać pracy.
@TadzioNorek: Poszedlem na studia xD ale, ze #!$%@? tam z nich ogarnialem to uczylem sie z tutoriali. Siedzialem i klepalem ile sie dalo, chociazby gowno okienkowych aplikacji. Pozniej studia rzucilem, wyjechalem za granice, ale wciaz uczylem sie z tutoriali, czasami ksiazek. Zaczalem studia za granica, ale zanim zaczalem wygooglowalem wszystkie firmy IT w miescie i wysylalem cv. Dostalem odpowiedzi z dwoch czy trzech, przypomnialem sie po jakims czasie, wypytali o doswiadczenie:
@TadzioNorek: z nauką programowania to jest tak że jak samemu się nie ma zajawki na to ze względu na wewnętrzną potrzebę wykonania jakiegoś programu i dojścia do tego jak to zrobić, jak zbudować, co wykorzystać i spędzić nad tym kilka zarwanych nocek - to nie wróżę sukcesów. kursy to jako pomoc w uporządkowaniu wiedzy, nakierowaniu w miejscach gdzie człowiek nie wie co i jak. To tak jakby mieć książkę z 900
@cugowski
@JC97
@ShpxLbh Na razie ogarniam HTML w bardzo podstawowym stopniu, stworzyłem też skocznie narciarską do dsj4, na bazie gotowych rozwiązań ale jednak coś zupełnie innego - mojego ( ͡º ͜ʖ͡º) więc zajawa jest, do programowania zawsze miałem pociąg ale poszedlem bardziej w grafikę. Natomiast często gęsto czuje się wypompowany z kreatywności powiedzmy 'twórczej' i wolalbym w międzyczasie uczyc się /tworzyć szkielet, no kodować.
@TadzioNorek: Jak uczylem sie html, css, js to wygooglalem sobie jakas prosta strone, uslugi sprzatania to byl i ja sobie odtwarzalem. I kiedys tez znalazlem fajnego pdf tutaj, jakiegos mirka co opisywal jak sie uczyl i tam bylo, zeby wymyslic sobie jakas apke, mala, prosta, rozbijac wszystko na jak najmniejsze problemy i googlac: jak zrobic XYZ. Napisalem tak sobie jakis stoper czy co to tam bylo xD i CRUDa dla zoo
@TadzioNorek: Generalnie na początku nie skupiaj się na konkretnych językach tylko postaraj się zrozumieć o co w programowaniu ogólnie chodzi, trochę teorii z tego jak działa komputer i jak wykonuje się program i jak to zrozumiesz to nauczenie się kolejnych języków będzie głównie kwestią obeznania się ze składnią + jakieś tam niewielkie dziwactwa, które każdy ma.