Wpis z mikrobloga

@monyprintergobrrrr: Wg mnie koszty materiałów na tej stronie są zawyżone o min 50%. W moim przypadku dom parterowy 162m2 użytkowej ceny materiałów na fundament to 350 vs 540 zł/m2. Ściany szacuję na ok 180 vs 295 zł/m2. Ceny netto oczywiście. Dodatkowo prędzej upadłbym na głowę jakbym miał zapłacić za robociznę za SSZ 150k.. Fundament 20-25k, ściany kolejne 20-25k, dach tak samo, co daje max 60-75k. Tylko niestety trzeba szukać materiałów i
Przed nami okres spadków cen materiałów budowlanych


@mmmmmmmmmmmmmm: tak, a pustak, ktory kupowalem miesiac temu od grudnia 2-4 zl drozszy.

Totalna loteria - przy produkcji materialow, ktora zwolni prawie do zera (wiem, ze zwolni produkcja np. blachodachowki) - producencji niekoniecznie beda podwyzszac ceny przy niskim zapotrzebowaniu. Z drugiej strony podwyzka cen pradu, gazu, paliwa etc wiec inflacja prawdopodobnie dopadnie te ceny.

Najbardziej jestem ciekawy jak zareaguja ekipy budowlane i jak beda
@ReceNaGloweKasztanie: Zobaczymy, w sumie to już był w tej cenie na początku roku z tego co patrzyłem po grupach budowlanych. Jak kupowałem stal to też mnie jeden hurtownik straszył, że trzeba szybko brać, bo zaraz podobno mają zakazać sprzedaży ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja biorę silkę, ale zaczekam na mrozy do stycznia-lutego z zamówieniem, bo po rozkopach przez wodociągi trochę słabo teraz z dojazdem. Póki co ceny
@Tomus88: wiadomo ze dla hurtowni najlepiej zebysmy wszystko kupili teraz i naganiaja, ale z drugiej strony ciezko mi sobie wyobrazic przy obecnej inflacji i cenach mediow sytuacje, gdzie cokolwiek znaczaco tanieje, predzej ceny sie zatrzymaja.

Za to zauwazylem ze u budowlancow zmienila sie gadka z "nie mam czasu gosciu, zadzwon za miesiac" na "oczywiscie prosze pana, prosze podeslac projekt, mozemy zaczac w tym tygodniu" - najbardziej jestem ciekawy ich cen, zamierzam
@ReceNaGloweKasztanie: Na koniec września płaciłem 5470/t już z dowozem za 2,5t fi 10 żebrowanej na płytę fundamentową. 12 nie brałem, bo liczyłem na spadki i kupię na wiosnę. Poza tym bałem się, żeby nie dostała nóg przez zimę.

Ceny myślę, że ustabilizują się już na docelowych poziomach przez zimę i nie będzie już większych spadków/wzrostów w przyszłym roku.
Liczę, że ceny osiągną wartość na poziomie ok 1,3-1,4 x cena sprzed 2021,