Wpis z mikrobloga

Mirki, mam lapka z 2013 roku kupionego za oceanem. Śmiga elegancko, ale jakis czas temu, od otwierania i zamykania pokrywy, przerwały się oba kable anteny WiFi. Antena w Europie całkowicie niedostępna. Koszt kupna w USA plus wysyłka to ponad 110 USD, gdzie na kolejnej akucji taki sam lapek jest za 120, więc troszkę się to mija z celem. Numer części wg. HP to 676640-001. Istnieje możliwość żeby zastąpić te antenę inny modelem? Tańszym i dostępnym chociażby w Europie?
#laptopy #komputery #hardware #elektronika #it #majsterkowanie
  • 37
@bladybezczel: kup sam dłuży przewód coaxial (lub zrecyklinguj z jakiegoś lapka), obetnij na długość oryginału a potem tylko przelutuj końcówki anteny.

Robiłem coś podobnego - tylko ja do tych śmiesznych małych PC antenę w środku przekładają ją z jakiegoś starego laptopa. Na końcach da się bez większego problemu lutowac.
@Kryspin013: lutowanie tego to nie jest dobry pomysł, niechce mi się aż pisać czemu...
@bladybezczel: jak chcesz to mam sporo sieciówek laptopowych i sporocałych kabelków idących do obudów matryc. raczej same intel, broadcom czy ostatecznie hp. jak chcesz to ci zrobię aukcje kup teraz na allego, olx albo co kolwiek.to chyba pavilon dv4 wiec na luzie. mam ich pełno
wojciet - @Kryspin013: lutowanie tego to nie jest dobry pomysł, niechce mi się aż pis...

źródło: comment_16697761183S2CbvLTgv7qLHYtlYQxAy.jpg

Pobierz