Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Załóżmy kupiłem akcje Orlenu za 50zl. Cena wzrosła do 55 zł. Postanowiłem że trzymam akcje albo do 100 zł albo do 52 zł. Da się ustawić tak zlecenie żeby, jak wróci kurs na 52zl, sprzedało akcje?

Chodzi o to że chce zmaksymalizować zysk a w razie powrotu kursu wziąć chociażby te 2zl / akcje.

#gielda
  • 17
@DJ007: a skąd wziąłeś to bossa api?
ja nie mam pojęcia jakiego brokera używa op. W którym miejscu to wyczytałeś?

Używacie jakichś upośledzonych brokerów i tyle a potem pieprzycie totalnie od rzeczy że się nie da.

Niech zgadnę akcji z hong kongu też nie da się kupić?
Dostępu do premarketu aftermarketu też nie ma?
Opcji też brak?
Schować swojego zlecenia też nie można?
Ale bynajmniej jest wolno i drogo xD
Używacie jakichś upośledzonych brokerów i tyle.


@shaki24: Ja też nie wiem jakiego brokera używa op, ale pewnie jakiegoś upośledzonego podobnie jak ja.
A bossa api to taka wtyczka zrobiona przez DM BOSSA do systemu zleceń na GPW, którą można customizować, ale ja tego nie potrafię. Jak pokazałeś tego bracketa to mi zaświtało, że pewnie w api to można zapisać.
@DJ007: serio polecam IB. Szczególnie, ze znasz się na AT a to w połaczeniu z opcjami potrafi dać kosmiczny profit. No i to broker z prawdziwego zdarzenia, owszem nie jest za free, ale nie opóźnia zleceń próbując sparować je wewnątrz, masz dostęp do największej bazy aktywów z całego świata, sam dostęp do pre/aftermarketu imho jest bardzo ważny, bo sporo potrafi się tam dziać (earnings czy short squeezy).
w IB masz nawet
polecam IB. Szczególnie, ze znasz się na AT


@shaki24: Znam IB i wiem jaka to moc bo kuzyn używa, ale sam nie korzystam. Do tradingu zwykle nie używam niczego poza telefonem. Akcji kupuję mało i kreski tylko w weekend rysuję w amibrokerze lub mt4. Więcej w excelu i amibrokerze pracuję z danymi historycznymi niż z wykresami. W IB niskie koszty prowizji na prawdziwych futuresach mnie najbardziej przekonują.