Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirki,
pisze z pytaniem natury finansowej. Mam 25 lat i co miesiąc staram się długoterminowo oszczędzać od tysiąca do dwóch miesięcznie, chciałbym, żeby w ciągu kilkunastu albo kilkudziesięciu lat ta suma zaprocentowała i pozwoliła mi iść wcześniej na emeryturę, albo żeby kupić za to mieszkanie z małym kredytem, niestety nie mam zielonego pojęcia, w co i jak długoterminowo inwestować, żeby te pieniądze rosły bez dużego ryzyka. Czy bylibyście w stanie mi doradzić, jak zacząć inwestować albo przekierować do jakichś artykułów na ten temat?
Dzięki z góry za odpowiedź
#finanse #inwestowanie #oszczedzanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6385eb694bf3873cacecefdc
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 15
@qwerte: To nie zadziała, już straciłeś 20% środków przez inflację. Kup jakieś działki (najlepsza i bezpieczna inwestycja) nie licz, że oszczędzanie 2k miesięcznie uczyni, że w wieku 50lat przejdziesz na emeryturę i nic nie będziesz robił.
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli chcesz długoterminowo przechowywać kapitał, to odłożone pieniądze zamieniaj sobie w złoto fizyczne, albo walutę jakiegoś mocnego kraju np dolara. Ale zostaw sobie kilka tysięcy w złotówkach, żeby mieć na jakieś niespodziewane wydatki typu dentysta, czy wymiana jakiejś rzeczy, która Ci się w domu zepsuje np pieca czy lodówki. I nie marudź, że hurrr, durrr nie mogę korzystać z tych pieniędzy, no nie możesz, są zamrożone ale przechowujesz tym samym
@AnonimoweMirkoWyznania: Masz 25 lat, inwestuj w siebie. Podnoś swoje kompetencje, aby więcej zarabiać w swojej branży. Jeśli w Twojej branży się mało zarabia to się odkładaj pieniądze, aby się przebranżować.

Szybciej Ci się taka inwestycja zwróci niż odkładanie 20 tys. rocznie.