Wpis z mikrobloga

@Jarek_P: Zabrałem się za to jeszcze raz, wymieniłem uszczelniacz na tłoku, jednak faktycznie był przetarty ale to chyba pompka jest winowajcą bo przy pompowaniu olej wycieka i od razu po "pompnięciu" odbija do góry a nie zostaje w pozycji. Grubszy oring powinien to uszczelnić czy na gwincie przepuszcza i owinąć to porządnie teflonem?
@Jarek_P: Popatrzyłem na stary lewarek tego samego typu. Tam pompka przy podnoszeniu zostaje w swojej pozycji, nie odbija do góry i brak jakichkolwiek wycieków przez ten otwór więc to raczej to. Widziałem na internecie jak pajet owijał ten zawór dodatkowo teflonem na gwincie, może to coś da też oprócz uszczelniacza.
@speedygonzales1: wrzuć może to jeszcze raz, albo czekaj, może tagi faktycznie działają i da się zawołać #hydraulika #mechanika może tu się znajdzie spec od hydrauliki siłowej i coś podpowie, ja się niestety na tym za słabo znam, ale jak dla mnie ten plastikowy pierścionek pod oringiem ma tylko oring "podpierać" i on nie jest pęknięty, tylko fabrycznie rozcięty, żeby się go dało w to miejsce założyć.
Tak czy tak, jeśli teraz
@Jarek_P: Tak, tłok się wysuwa, na początku żwawo potem już słabiej. Co zauważyłem, to pompka teraz samoistnie opada.

Oprócz tego przypomniałem sobie że w tej śrubie co się odkręca i dokręca aby opuścić tłok znajduje się kulka której nie mogę wyciągnąć. Nie wiem skąd się tam wzięła, powinna być chyba w tej śrubie ze sprężynką. To chyba to będzie, ta kulka w postaci zaworku jest nie tam gdzie trzeba.