Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#internet #wifi #tplink #komputery

Nie mam zasięgu wifi z modemu (Technicolor CGA2121) w całym mieszkaniu. Chcę postawić sieć mesh. Kupiłem 2 routery TP-Link M4. Czy jest możliwość żeby główny router M4 łączył się wyłącznie po wifi z modemem? Na ten moment muszę mieć połączenie po skrętce. Drugi router łapie ten główny po wifi. Niestety jak się okazało nie jest możliwe żebym gdzieś tę skrętkę schował, musiałbym mieć główny router mesh obok modemu - czyli marnując jego zasięg. Nie widzę nigdzie w aplikacji opcji gdzie mógłbym to zmienić. Na pewno główny router jest w zasięgu wifi z modemu - widzę w telefonie w sieciach. Ktoś coś może podpowiedzieć?
  • 4
@krytyk__wartosciujacy: Teraz wszędzie musi być "MESH" kolejne modne słowo które jest do pożygu stosowane nie wiadomo czemu w sieciach bezprzewodowych. Przez wszystkich mylone z "roamingiem" za który głownie odpowiada klient a nie AP - wystarczy że wspiera 802.11.r/k/v Ustawiasz sobie ustawić ten sam SSID, hasło i tylko kanały odsunąć aby się nie zakłócało i masz roaming. Jeszcze te deco dla tele-zombie co skonfigurować to można tyko przez "apkę"