Wpis z mikrobloga

Ostatnio włócząc się bez celu po mieście, napotkałem na swojej drodze bardzo rzadką odmianę popularnej Pandziochy. Gdyby tylko maska była pomarańczowa, a felgi stalowe ukryte pod stylizowanymi na retro kołpakami, to ta Panda II Alessi byłaby zachowana całkowicie w oryginale.

Alessi to włoska firma zajmująca się wzornictwem przemysłowym, która w 2004 roku dogadała się z Fiatem i delikatnie zmieniła parę detali w samochodzie. Przede wszystkim karoseria jest w dwutonowym malowaniu: biały-pomarańczowy, biały-jaskrawozielony, biały-czarny. Tapicerka wewnątrz całkowicie zielona lub pomarańczowa. Lekko przeprojektowano konsolę środkową i atrapę grilla. To wszystko.

Dobre to były czasy, gdy małe śmieszne miejskie auto było małym śmiesznym miejskim autem i nie siliło się na nic więcej. Ulice były weselsze i kolorowe. Obecnie, gdy widzę jakiekolwiek nowe auto, które nie jest srebrne, grafitowe, czarne lub białe, odruchowo się za nim oglądam.

#rzetelnafura - ciekawe autka
#carspotting #carboners #samochody #motoryzacja #fiat
DerMirker - Ostatnio włócząc się bez celu po mieście, napotkałem na swojej drodze bar...

źródło: comment_1669710169E4KDNOMZRgHNarI8o56WkR.jpg

Pobierz
  • 37
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@DerMirker: ten środek na zielono konkret XDDDD
ALE ôstatnie zdanie to piękne podsumowanie obecnego trendu na rzyg gray-npc jako dominujący kolor wśród aut. Masakra, znaleźć jakiekolwiek autko w ładnej pomarańczy, żółci, zieleni, błękicie czy coś takiego coraz trudniej, bo wszędzie jakieś smętne szarości, brązy, czernie albo nudna, udawana biel.
@DerMirker: mnie się podobają nowsze VW New Beetle, czy auta w nadwoziu CC. Za to nie znoszę wszelkiego typu pseudo-suvowatego szajsu który jest teraz w KAŻDEJ marce. Nawet Lamborghini i Ferrari mają swojego 'crossovera'. Ani to ładne ani funkcjonalne, bo to są po prostu spuchnięte coupe i sedany - miejsca w środku tyle samo co w oryginale.
Za to nie znoszę wszelkiego typu pseudo-suvowatego szajsu który jest teraz w KAŻDEJ marce. Nawet Lamborghini i Ferrari mają swojego 'crossovera'. Ani to ładne ani funkcjonalne, bo to są po prostu spuchnięte coupe i sedany - miejsca w środku tyle samo co w oryginale.


@Antorus: te sportowe są po to że jak ktoś się w końcu dorobi takiego szybkiego auta to żeby mógł wsiąść i wysiąść bez bólu kręgosłupa i żeby