Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Szukam zestawu kluczy nasadowych. Przeznaczenie - leżenie w domu do remontów które moga się zdarzyć, majsterkowanie, wykańczanie domu. Samochodu nie będę tym składać ani chałupy budować.

Tak sobie patrzę na oferty na allegro i rozpiętość cenowa spora, od 100 zł za walizkę Yato, poprzez 250 za Stanleya/Neo a kończąc na 400 zł za Honitona.

Z jednej strony nie chce kupować gó*na które mi się przekręci na pierwszej porządniejszej śrubie, z drugiej nie wiem czy na moje wymagania potrzebuje aż takich wymysłów.
Co sądzicie? Co warte uwagi?

#budujzwykopem #budowadomu #remontujzwykopem #narzedzia #pytanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63853d8e4bf3873cacecd7b3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 20
@AnonimoweMirkoWyznania: pierwszy zestaw nasadek jakie kupiłem do domu to był Vorel. Połamałem grzechotkę przy samochodzie, ale nie uszkodziłem żadnej nasadki, a używałem ich z udarem parę razy. Grzechotkę zawsze można dokupić potem, tak jak w moim zestawie Vorel wylądowała grzechotka od Yato. Główny problem z tym tanim zestawem jaki mam, to że część elementów się w walizce nie trzyma i czasem wypada pomimo pianki.

Najbardziej w domu to mi służy mały
@AnonimoweMirkoWyznania:
Z najtańszych jak już to NEO
Najlepszy stosunek ceny do jakości ma Proxon (ewentualnie Wera) - zdecydowanie dłużej posłużą niż NEO
A jak chcesz mieć klucze do końca świata + kilka dni, to tylko Hazet - grzechotka 1/2 cała wytrzymuje spokojnie 2000nm

Yato, Pakside itd. to wyrób narzedziopodobny jak Topex czy Vorel. Kilka lat temu Yato było jeszcze ok, ale teraz bardzo mocno spadło na jakości.

Same nasadki to nie
Najlepszy stosunek ceny do jakości ma Proxon (ewentualnie Wera)


@Volviacz123: trochę mnie to rozbawiło :D
proxon to faktycznie solidny średniak ale pisanie wery obok to już srogi kek! wera to jest top (oczywiście zależy od asortymentu).

bardzo dobry wybór to proxxon albo bahco. jeszcze nie drogie a już bardzo dobre
wera jest super, podobnie jak beta, wiha, facom, wurth czy jeszcze kilka innych firm
@nowekontorly: Zgadza sie Wurth glownie branduje produkty, ale narzedzia reczne robia dla nich najlepsi: Wera, Knipex/Rennsteig, NWS, VBW, Stahlwille. Jako szarakowi nie oplaca sie kupowanie w Wurth, bo ich wersje sa drozsze. Wurth jest skierowany do duzych firm. Wtedy ceny sa konkurencyjne i wszystko dostepne jest w jednym miejscu. Swoja draga, maja ladne zestawy z serii Zebra.
@nowekontorly:
Dokładnie 2150nm grzechotka z serii HP wytrzymała.
Przedłużka z 3 metrowej rury 1 1/4 + nasadka udarowa 32

Bahco, beta, facom , wurth to obecnie chiński asortyment, za drogi i lepiej wykonany niż Yato

Wera czy wiha to nie jest jakieś też nie wiadomo co, żeby tego nie stawiać na tej samej półce razem z proxxonem pod kątem jakości. Te 2 firmy na W mają po prostu dobrze ogarniętą reklamę,
@nowekontorly:
Zmierzone matematycznie - ramie (rura) i ciężar na jej samym końcu. Klucz (pokrętło lite 3/4 cala) pękło na kwadracie, nie pamiętam jakiej firmy, grzechotka wytrzymała. Zestaw kluczy 1/2 cala z 2006 roku, mam też drugi zestaw na 1/2 i 1/4 cała z 2018 albo 2017r. to na małą grzechotkę (która jest naprawdę mała w porównaniu do 1/4 z innych firm) nakładałem przedłużkę około 40cm (rurka 3/4) i też jej nic