Wpis z mikrobloga

#fizyka #matematyka #kolej #modelarstwo

Mój stary jest fanatykiem kolei. Całe mieszkanie #!$%@? parowozami najgorsze.

Raz na jakiś czas przypominam Wam o moim ojcu, który jest popularyzatorem realistycznego modelarstwa kolejowego w Polsce i Europie.

Żeby pokazać Wam poziom realizmu jaki osiąga w odtwarzaniu rzeczywistości w skali 1:87 podrzucam Wam jeden z jego nietypowych filmików na kanale YT, który prowadzi od wielu, wielu lat.

Proszę Państwa, Mirabelki i Mireczki, mój stary uczy ludzi geometrii połączeń torowych. Zawsze wiedziałem, że jest zdrowo #!$%@?. XD

https://youtu.be/jj4dwmp7fAY
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Visius: ja szanuje i to mocno, jestem przekonany że za 20 lat nikt o tym nie będzie pamiętał
Pamiętam jak gdzieś w 2006 byłem u kolegi, który miał ojca na emeryturze i był aktywnym projektantem instalacji wod-kan bez znajomości kompa. To byl kosmos ()
@kryzju To miłe, dziekuję. Jego hobby to całe moje dzieciństwo, spora część okresu nastoletniego. I jako dorosły syn, który na co dzień jest dziennikarzem, podpowiadam mu w wielu różnych kwestiach. Choć nie podzielam jego pasji do kolejnictwa - trudno sobie wyobrazić, żebym jakoś się nie zraził ;) - to dzięki niemu podzielam chęć do poznawania świata pod każdym kątem. To fajne, że mój stary jest dla mnie autorytetem, muszę przyznać.