Wpis z mikrobloga

@zan: Mireczki drogie, wymieniałem łączniki od świateł w domu i tak mnie naszło, że nie mam pojęcia jak powinny być ustawione w pozycji włączonej. Do tej pory miałem wciśnięte u góry przy zapalonym świetle (tak je deweloper zamontował), a na nowych jest oznaczenie, aby zamontować je w pozycji wciśniętej na dole przy zapalonym ¯\_(ツ)_/¯

#kiciochpyta #pytanie #pytaniezdupy
Pobierz zan - @zan: Mireczki drogie, wymieniałem łączniki od świateł w domu i tak mnie naszło...
źródło: comment_1669650030l9g889deNyRB8yei1HFedP.jpg

Jak macie ustawione łączniki u siebie przy zapalonym świetle?

  • Wciśnięte u góry 20.6% (14)
  • Wciśnięte na dole 66.2% (45)
  • Nie mam łączników, OP to peadau lub inne 13.2% (9)

Oddanych głosów: 68

  • 12
@zan: Nie ma przepisu ktory by to okreslal. A ilu ludzi tyle teorii dlaczego ma byc on u gory/na dole.

Zrob jak Ci wygodnie byle tylko eszystkie tak samo. BTW ciekawostka. Domyslam sie ze montujesz na standardowej wysokosci. Bedac pierwszy raz w szwecji spotkalem sie z wylacznikami dosc nisko. Dokladnej miary Ci nie podam ale byly na tyle nisko ze uzywales ich normalnie reka bez zdinania lokcia. Pierwszy tyzien bylem zakrecony.
@zan: tak jak masz w innych przełącznikach żeby się potem nie zastanawiać czy jak ci żarówka się spali czy masz prąd wyłączony czy nie.

ja osobiście zawsze pstrykam światła w domu w dól na on.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zan: u mnie w nowym domu gdzie sam robiłem cały "biały montaż" zdecydowałem że zapalone będą do góry, wydaje mi się to bardziej intuicyjne ¯\_(ツ)_/¯ Co ciekawe w starym domu miałem pomieszane, gdzieniegdzie tak, gdzieniegdzie tak, i w sumie większej różnicy mi to nie robiło, problem pojawiał się tylko jak nie było prądu i ustalić czy w danym pomieszczeniu jest aktualnie włączone czy nie, bo jak wróci prąd to czy będzie